Açık Liseliler 2. Ek Sınav İstiyor!

99 yorum
19.115

21 Ağustos 2016 günü yapılan ve bugün (29 Ağustos) açıklanan 1. Ek Sınavın ardından 2016 ÖSYS ile bir üniversiteye yerleşen ve sınava katılamayan, zorunlu bir iki dersi kalan veya mezun olabilmek için bir kaç krediye daha ihtiyacı kalan Açık Liseliler 2. Ek Sınav İstiyor! Biz de MEB ve AÖL yetkililerine onların seslerini duyuruyoruz.


Arkadaşlar ek sınavda sınava gireceğiniz dersleri yorum kısmına yazarsanız o derslerden test ekleyebiliriz.


Arkadaşlar talepler MEB’i harekete geçirdi, 2 Ekim’de Ankara’da 2. Ek sınav yapılacak. Kimler ek sınava girebilir açıklandı. http://aciklisesinavsorulari.com/acikogretim_lisesi_rehberlik/acik-lise-2-ek-sinavi-2-ekimde.aspx Başvuru ücreti yatırma tarihi yakında açıklanır. Duyuruları takip edin!


Lütfen ek sınav isteyen Açık Liselilerin sesinin duyulabilmesi için aşağıdaki yorum kısmına yorumlarını girin ve sayfayı facebook ve twiter da paylaşın.

acik-lise-2-ek-sinav-isteyenler-2016

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile örgün ortaöğretim (lise) son sınıfta tek dersten mezun olamayan öğrenciler için sorumluluk sınavlarının 19-25 Eylül tarihleri arasında yapılması için yazı gönderdi. Darısı açık liselilerin başına.

Ancak bu süre içinde boş durmak olmaz. Aşağıdaki yorumlara göz atmanızı ve yorumlarınızı bekliyoruz, özellikle taleplerinizi https://www.bimer.gov.tr bimer linkine tıklayın sayfanın sağ tarafında forum var onu doldurun zaten sayfa sizi yönlendirecektir:


Seçil diyor ki:

2.ek sınav olurmu konuyla ilgili bilgisi olan lutfen yazsın!


Merve diyor ki:

3 kredim yüzünden bn üniye gidemiycekmiyim çok saçma benim gibi üni kazanip gidemeyen okadar madur insan var arkadaşlar sizden ricam 147 yi arayarak sınav talebinde bulunun bn aradm talebde bulundm ne kadar çok olursa taleb sınavı yaparlar 2. Ek sınav yapılsınn.


Miray diyor ki:

2.ek sınav olucak mı?


Asiye seyhanli diyor ki:

Ben ek sınavda 1 dersten kaldım yine ek sinav yapilacak mi?


Muhammed diyor ki:

eğer ikinci bi ek sınav yapılmaz ise o kadar çok insan mağdur olacak ki kredim tamam 10 fazla hatta fakat bi adet yabancı dil dersim kaldı ve üni kazandım bu yüzden gidemeye bilirim arkadaşlar 2 ek sınav talep üzerine acılıyor 147 yi arayıp 2 ek sınav talebinde bulunun.


Mete diyor ki:

Merhaba. Lise son sınıftayim. Ek sinavlar açıklandıktan sonra toplam kredim 192 olmasi gerekirken 191 oldu. Bu durum için herhangi bisey yapilabilir mi ne bileyim bi dilekçe ek sınav talebi falan?

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Liseliler 2. Ek Sınav İstiyor! (99 Yorum)

 1. çok saçma ankarada olması ek sınavların tabi az kişi katılır sonuçta ankara ben gebzeden ankaraya nasıl gidecem kendi bölgesinde olursa ek sınavlar çok fazla kişi katılır

 2. Benim bitirmwme cok az kaldi bu yil ama ek sinavlar ankarada oluyo imkanlarim kisitli her kez kendi memleketinde neden girmiyo bu maduriyeti bize neden yasatiyosunuz coxuklarimi birakip gidemedimgecen sene kaldim bu yila lutfen ek sinavlar herkezin kend bolgesinde olsun egitimi zorlastirmayalim

 3. MEB artık Açık lise okuyanlara yardım etsin ders kredileri yükselsin veya ! Okul kredileri geri çekilsin , bu nedir yaa bıktık artık !! Bitmiyor

 4. ARKADAŞLAR MAĞDUR DURUMDAYIM.ÜNV KAYIT YAPTIM FAKAT 1 ADET ZORUNLU DERSİM OLDUĞU İÇİN MEZUN OLAMIYORUM. ÖRGÜN EĞİTİMLİ ÖĞRENCİLERE 3 DEFA HAK TANINIYOR SON HAKLARIDA YARI YIL TATİLİNDE.TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE 2 TANE SINAVA GİREMEDİM. SİZDEN RİCAM 147 ARAYIP 3.EK SINAV TALEBİNDE BULUNMANIZ..

 5. ARKADAŞLAR MAĞDUR DURUMDAYIM.ÜNV KAYIT YAPTIM FAKAT 1 ADET ZORUNLU DERSİM OLDUĞU İÇİN MEZUN OLAMIYORUM. ÖRGÜN EĞİTİMLİ ÖĞRENCİLERE 3 DEFA HAK TANINIYOR SON HAKLARIDA YARI YIL TATİLİNDE.TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE 2 TANE SINAVA GİREMEDİM. SİZDEN RİCAM 147 ARAYIP 3.EK SINAV TALEBİNDE BULUNMANIZ.

  • Sınava girebilirsiniz. Hak yanması üniversite kaydı ile iligli ise evet yerleşmiş (kazanmış) olsanız da, lise diplomanız olmazsa kaydınızı yaptıramazsınız.

   • ben de ünv kazandım kaydımı yaptım ama 30 aralığa kadar diplomamı getirmemi istediler.meslek lisesinden açık düz liseye geçiş yaptım yaparken zorunlu dersim yoktu. geçiş yapıldıktan sonra 2 adet zorunlu ders verdiler.2.ek sınava ankarada girdim ve başarısız oldum.şimdi benim kaydım silinecek mi ? ya da ünv müdürüyle görüşürsem kaydımı bir daha ki sınava yani 5-6 ocağa kadar uzatabilme imkanları var mı acaba ?

 6. Ya neden bu sınav sadece ankara da ankarada olamayanlar giremicek mi yani lutfen rica ediyorum bütün sehirlerde olsun ya biz de girelim sinava lütfen:(

 7. 2 ekim ek sınav ücret tarihi ne zaman olucak okula kayıt yaptım sınav kayıt tarihinı açıklayında bnde yapayım kaydımı

1 5 6 7