Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2019” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.Açıköğretim hangi derslerden sınava gireceğim?Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2019-2020: Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağınızı da görerek doğru ve güncel kitapları pdf olarak indirebilirsiniz.

Soru Arama özelliği ile İlk ve Tek:

AçıkTercih.Com Açık Lise Uygulaması

Açık Lise 2019-2020 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders NotlarıAçık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (169 Yorum)

 1. Hocam 3. Dönem im açık öğretim de matematik-1 ve matematik-2 de nereye kadar çalışmam gerekiyor

  • Haticenaz, Matematik 1 ve 2’nin kitapları ayrı (müstakil) kitaplar. Yani kitapların tamamına çalışacaksınız. http://aok.meb.gov.tr/kitap/#kitap-25 bu sayfada da görebilirsin. Matematik 3 ve 4 ‘e gelince 10 sınıf kitabın ilk yarısı ve ikinci yarısı ayrımı var. Ama Matematik 1 ve 2 için böyle bir bölümleme yok, kitabın tamamından sorumlusunuz.

 2. Hocam merhabalar,sistemde 12 dersin 4. kitapları sistemimde görünüyor. Acaba nereye kadar sorumluyum yazarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

  • Melike sorunu anlayamadım, 12 dersin 4. kitapları yerine ders adı ve dönemini belirtsen iyi olur

 3. Hocam ben 11.sınıfım açık liseye Ekim 2020’de kayıt oldum. Çıkan dersler;
  Edebiyat 5
  Tarih 5
  İngilizce 5 (Yabancı dil)
  Din Kültürü 5
  Felsefe 3
  Bana Tarih 11.sınıf kitabı ve Felsefe 11. sınıf kitabı verdiler. Ben tarih ve felsefeden hangi konulardan sorumluyum yardımıcı olursanız çok mutlu olurum.

  • Doğa,
   Tarih 5 için 11. sınıf Tarih kitabının ilk yarısına;
   Felsefe 3 için 11. sınıf Felsefe kitabının ilk yarısına çalışacaksın.
   Diğer kitaplar zaten dönemlik kitaplar.
   Merak ettiğiniz bütün kitaplar için açıklama sayfadaki linkte yani http://aok.meb.gov.tr/kitap/ burada var.

   • Tebrik ederim, hayırlı olsun. Açık lise bu yıl birikerek artan açık lise mevcudunu böylece azalttı. Herkese hayırlı olsun

1 5 6 7