Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2019” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.Açıköğretim hangi derslerden sınava gireceğim?Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2019-2020: Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağınızı da görerek doğru ve güncel kitapları pdf olarak indirebilirsiniz.

Soru Arama özelliği ile İlk ve Tek:

AçıkTercih.Com Açık Lise Uygulaması

Açık Lise 2019-2020 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders NotlarıAçık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (204 Yorum)

 1. Merhaba ben 10. Sınıfım
  Matematik
  Biyoloji
  Fizik
  Kimya
  Edebiyat
  Tarih
  Coğrafya
  Felsefe
  Derslerinde hangi üniteler sınavda çıkacak

 2. hocam ben 10. sınıfım kitaplarım 3. dönem sınavlara çok az kaldı ve ben sadece matematiğin birinci ünitesine çalıştım gerçekten toplam üç ünite mi çıkacak sınavda

 3. merhaba ben 9. sınıfım dönemim 1 ve matematik kitabının yarısına kadar mı yoksa hepsinden mi sorumluyum onu öğrenmek istiyorum

 4. Hicam lütfen cevaplar mısınız açık imam hatip lisesine gidiyorum , temel dini bilgiler kitabının üzerinde 1-2.dönem yazıyor ve 4 ünite var kitapta ilk dönem sınavında nereye kadar çıkar , ben nereye kadar çalışayım , insan hakları ve demokrasi de de öyle yazıyor

 5. Ben 12. Sınıfım açıkta 7. Dönemi okuyorum inkılap dersi hariç hepsinin üstünde 7. dönem yazıyor ama inkılapta 12 yazıyor. 1. Dönem için nereye kadar sorumluyum?

 6. Hocam edebiyat – 7 dersinin kitabında belirli bir yere kadar mı çalışacağız yoksa Edebiyat – 7 kitabının tüm ünitelerinden mi sorumluyuz?

 7. hocam merhaba ben 11. sınıfın başında açık liseye geçtim dönemim 5
  matematik 11
  felsefe 11
  din kültürü 11 kitaplarının neresine kadar sorumluyum?

 8. kitapların üzerinde dönemler yazıyor ama ayrıyetten sitede kitapların yanında numaralar var ben numaraya göre mi yoksa döneme göre mi bütün konuları mı çalışacağım mesela edebiyatta 5.dönem 6.dönem 7.dönem var zorunlu olan 7.dönem ama nasıl çalışacağımı anlamadım inkılap tarihi ve atatürkçülükte 12.sınfım kitabın üzerinde sayı yazmıyor daha yeni kayıt oldum pek bilgim yok sınav için nereleri çalışacağım

  • Edebiyat 5-6-7 tamamı zorunludur. İnkilaptan kitabın ilk üç ünitesi 1 içindir, kalanları 2 içindir

 9. Ben fen lisesinde okuyorum son yılım açığa geçip daha rahat ders çalışmak istiyorum sizce mümkünmü

 10. Hocam ben 3. Dönemde diye gözüküyorum ama derslerim
  Din kültürü 1
  Din kültürü 2
  Kimya 1
  Kimya 2
  Matematik 1
  Matematik 2
  Fizik 1
  Biyoleji 1
  Biyoleji 2
  İngilizce 1
  İngilizce2 ben bu dönem hangilerinden giricem

 11. Hocam yanlış anlamadıysam 2 dönemin birleştirildiği kitaplarda sadece yarısına kadar calismamiz gerekiyor ilk donem icin. Örneğin ben secmeli matematik1 sectim ve bana mat11 kitabi verdiler simdi ben ilk donem icin yarısına kadar mi çalışmam gerekiyor?

1 6 7 8