Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2019” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.Açıköğretim hangi derslerden sınava gireceğim?Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2019-2020: Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağınızı da görerek doğru ve güncel kitapları pdf olarak indirebilirsiniz.

Açık Lise 2019-2020 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders NotlarıAçık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (114 Yorum)

  1. Merhaba. Ben 12. sınıfım. Bu yıl açık liseye geçtim. Kredim 202 görünüyor. 8 zorunlu dersim var. Bana 7. dönem ingilizce, peygamberimizin hayatı 10, inkılap tarihi 12 peygamberimizin hayatı 1 ve 2, temel dini bilgiler 1 ve 2, demokrasi ve insan hakları 1 ve 2, biyoloji 5. dönem, din kültürü 7. dönem, edebiyat 7. dönem, sanat tarihi 1 ve 2 kitaplarını verdiler. ders seçimini kendim yapmayı unuttum. öncelikle 1. dönem sınavlarına falan nereye kadar çalışmam gerekiyor anlamadım ve derslerin çoğu din bu normal mi

    • Adınıza seçilmiş (atanmış) olan o derslerin kitaplarının tamamına çalışacaksınız. Din Kültürünün çok olması normaldir. Bu döneme kadar, o Din Kültürü derslerini, ya seçmediniz ya da geçemediniz. Oysa Din Kültürü dersleri (1-8) ortak yani zorunlu derstir. Geçmeden veya muaf olmadan mezun olamazsınız.

  2. Merhaba ben 9.sinifi özgün okudum. 10. sınıfa geçtim a.ö.L.sine basvurdum ve kitaplarimi otomatikmen kendisi secilmis olarak aldim ve kitaplarım ingilizce den (1,2,3).dönem var matematik (3.)dönem var felsefeden (1.)döneminki var yani demek istediğim bir dersten 3 tane bir bir dersten 2tane bir dersten 1 tane var hangisine calisacagim bilmiyorum ve nereye kadar oldugunu ???

    • Siz şu an toplamda 3. dönem öğrencisisiniz (yani 10. sınıfın 1.nci dönemi).
      Bu nedenle 3. dönem ortak dersleri ve 1 ve 2. dönemden kalan ortak dersleri şimdi sizin adınıza sistem seçmiş. Bu kalan ortak dersler de sizin için zorunlu ders. Bu nedenle İngilizce 1-2-3 derslerinin üçünden de bu dönem sınava gireceksiniz. Felsefe 1 dersi 10 ve 11. sınıfın ortak dersi yani şimdi Felsefe 1 dersinden sınava gireceksiniz. Gelecek dönemlerde Felsefe 2-3-4 dersleri sırasıyla karşınıza çıkacak. Seçilen derslerin hepsininin kitabına çalışıp çıkmış sınav sorularını çözün.

1 3 4 5