Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2019” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.Açıköğretim hangi derslerden sınava gireceğim?Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2019-2020: Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağınızı da görerek doğru ve güncel kitapları pdf olarak indirebilirsiniz.

Açık Lise 2019-2020 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders NotlarıAçık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (159 Yorum)

 1. Merhaba Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabından nereye kadar çalışacağız?

  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 12 ders kitabının 1. Ünite: 20.yy başlarında Osmanlı Devleti ve Dünya, 2. ünite: Milli Mücadele, 3. Ünite: Atatürkçülük ve Türk İnkılabı, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK dersi 1 içindir.
   TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 12 ders kitabının 4. Ünite: İki Savaş arasındaki Türkiye ve Dünya, 5. Ünite: 2. Dünya Savaşı Sürecinde Türkiye ve Dünya, 6. Ünite 2. Dünya savaşı sonrasonda Türkiye ve Dünya, 7. Ünite: Toplumsal Devrim Çağında Dünya ve Türkiye, 8. Ünite: 21. yy eşiğinde Türkiye ve Dünya TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 2 dersi içindir.

 2. Acil cevaplar mısınız lutfen? Öncelikle İngilizceden 7.dönem kitabım var 12.sınıfım. Ve sayfanıza baktım 7. Dönem kitabında altında bir acıklama yok şimdi ben İngilizcede hepsine mı çalıscam?

 3. Türk dili ve edebiyatı-7 T.c İnkılap tarihi-1 yabancı dil-7 ve din kültürü-7 hangi konulara çalışacağım ?

 4. Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim sınavlarda hangi ünitelerden sorumluyuz bunu nasıl öğrenirim meb bir çizelge yayınladı mu çünkü seçmeli FİZİK kimya biyoloji 3 ve matematik 7 sınav konularını öğrenmem gerekiyor

 5. Merhaba hocam ben lise 2. Sınıf terktim ve lise arasınıf olarak kayıt oldum bu sene ilk defa gireceğim sınava elimde olan kitapların tamamına mı calışmam gerekiyor?

  Her dönem kayıt yenilememiz gerektiğini biliyorum ama her dönem kitaplar değişecek mi yoksa 1 sene boyunca final sınavına kadar aynı kitaplardan mı sorumluyuz?

  Elimde olan kitaplar;
  Din kulturu 1.,2.ve 3. Dönem
  Çoğrafya 3.ve 4. Donem
  Tarih 3. Ve 4. Donem
  Biyolaji 3. Donem
  Fizik 3 donem
  Turk dili ve edebiyati 3. Donem
  Matametik icinse 3. Ve 4. Donem yaziyor ama uzerinde 10 yazan bir tane kitap verildi nelerden sorumluyum ilk sınavda?

  • Açık lisede vize-final ayrımı yok. Bu dönem sınavında 45 ve üstünde not aldığını dersi geçersiniz ve o tekrar karşınıza çıkmaz. Geçemezseniz (ortak dersleri) gelecek dönem tekrar seçmeniz gerekir.

   10. sınıf Matematik ders kitabının ilk yarısı Matematik-3; ikinci yarısı Matematik 4 dersi için. Dolayısıyla Matematik 10 dahil elinizdeki kitapların tamamından sorumlusunuz. O kitapları ister çalışıp geçersiniz, isterseniz çıkmış sınav sorularını çözerek geçersiniz. Sadece soru çözerek geçebilir misiniz, bu da sizin temelinizin olup olmaması ile ilgilidir.

 6. Her dönem için farklı kitaplar mı verilecek yoksa bir sene boyunca giriceğimiz 3 sınavda aynı kitaplardan mı sorulacak?

  • Her dönem seçtiğiniz derslerin kitaplarını alacaksınız. Ancak tabii ki, geçemeyip tekrar sınava gireceğiniz derslerin kitaplarını tekrar alamazsınız/almamalısınız.

 7. Merhabalar ben son sınıf lise için dışarıdan kayıt yaptım bir dünya kitap verdiler hangisinden sorumluyum diye sordum hepsinden dediler emin olamıyorum derslere ait hep 2 veya 3 kitap var hangilerini çalışmam lazım beni yönlendirin lütfen

  • Doğru söylemişlerdir. Kafanızı karıştıran şey açık lisede derslerin dönemlik olmasıdır. Örneğin Tarih 1-2-3-4-5-6 gibi. Siz de bu dönem Tarih 2-3-4 derslerini seçtiyseniz (sınavına girecekseniz) 3 tane Tarih kitabı verilmiştir ve hepsine çalışmanız gerekir. Maalesef bir dönem sınavında 10-15 dersten sınava girmek durumu var. Bu nedenle 10-15 kitaba çalışmanız gerekebilir. Tavsiyem çıkmış sınav sorularını çözerek sınavlara hazırlanmak. Android (akıllı) telefonunuz varsa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciktercih.aoltestcoz AçıkTercih.Com AÖL Test Çöz Uygulaması 2019 2020 uygulamasını indirin. Çıkmış sınav sorularını başarı takibi de yaparak, önemli gelişmeleri bildirim olarak alacağınız bir uygulama. Bu uygulamadaki sınav sorularını çözün. Benzerleri (hatta bazı soruların aynısı) sınavda çıkar.

 8. hocam ben 12. sınıfım.Bana biyoloji 5. dönem ve din kültürü 10. sınıf kitapları verdiler. Bunlar kaçıncı dönem oluyor? ve bazı kitaplarda da 1-2. dönem diyor bunlar yarı yarıya mı çıkacak acaba?

 9. Merhaba seçmeli KİMYA 3 de 1.sınavın en son konusu organik kimya gözüküyor ancak meb müfredatı organik kimyayı ocak ayının ortasında işlemeye başlıyor açık lise sınavında bu konu nasıl çıkıyor yaa!?

  • Bir yanlışınız var. İşin doğrusu şu:
   Seçmeli Kimya 3, 7. dönem dersidir. Konu olarak açıklaması şu şekilde: Kimya 12 ders kitabının 1.Ünite: Kimya ve Elektrik 2.Ünite: Karbon Kimyasına Giriş, Seçmeli Kimya 3 dersi içindir. 3.Ünite: Organik Bileşikler ise Seçmeli Kimya 4 dersinin konusudur.

   • Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim sınavlarda hangi ünitelerden sorumluyuz bunu nasıl öğrenirim meb bir çizelge yayınladı mu çünkü seçmeli FİZİK kimya biyoloji 3 ve matematik 7 sınav konularını öğrenmem gerekiyor

 10. İnkılap 1 sınavında nereye kadar çalışacağım inkılap 12 diye bir kitap verdiler 8 ünite var

  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 1
   Açıklama: TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 12 ders kitabının 1. Ünite: 20.yy başlarında Osmanlı Devleti ve Dünya, 2. ünite: Milli Mücadele, 3. Ünite: Atatürkçülük ve Türk İnkılabı, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK dersi 1 içindir.
   TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 2
   Açıklama: TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 12 ders kitabının 4. Ünite: İki Savaş arasındaki Türkiye ve Dünya, 5. Ünite: 2. Dünya Savaşı Sürecinde Türkiye ve Dünya, 6. Ünite 2. Dünya savaşı sonrasonda Türkiye ve Dünya, 7. Ünite: Toplumsal Devrim Çağında Dünya ve Türkiye, 8. Ünite: 21. yy eşiğinde Türkiye ve Dünya TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK 2 dersi içindir.

1 4 5 6