Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2017” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2018-2019: Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağınızı da görerek doğru ve güncel kitapları pdf olarak indirebilirsiniz.

Açık Lise 2018-2019 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders NotlarıAçık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.

Biyoloji 3-4

Evrensel Yayınları Biyoloji 10 ders kitabının 1. Ünitesi Biyoloji-3; 2. ve 3. Ünitesi Biyoloji-4 dersi içindir.

Biyoloji 5-6 
KÖK-e Yayınları Biyoloji 11 ders kitabının 1. Ünitesinden 2.Ünitesindeki “Destek ve Hareket Sistemi”ne (Sayfa 161) kadar olan kısım Biyoloji 5; 2.Ünitesindeki “Destek ve Hareket Sistemi”nden kitabın sonuna kadar olan kısım Biyoloji-6 dersi içindir.
Fizik 1-2 
MEB Yayınları Fizik 9 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Fizik-1; 4. ve 5. Ünitesi Fizik-2 dersi içindir.Fizik 3-4 
Ada Yayınları Fizik 10 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Fizik-3;
3. ve 4. Ünitesi Fizik-4 dersi içindir.
Fizik 5-6
Dikey Yayınları Fizik 11 ders kitabının 1. Ünitesi Fizik-5; 2. Ünitesi Fizik-6 dersi içindir.
Kimya 1-2 
MEB Yayınları Kimya 9 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Kimya-1; 3. ve 4. Ünitesi Kimya-2 dersi içindir.
Kimya 3-4 
MEB Yayınları Kimya 10 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Kimya-3; 3. ve 4. Ünitesi Kimya-4 dersi içindir.
Kimya 5-6
Evrensel Yayınları Kimya 11 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Kimya-5; 4. 5. ve 6. Ünitesi Kimya-6 dersi içindir.Matematik 1-2
Not: Pasifik Yayınları Matematik 9  ders kitabının ilk üç konusu (Kümeler, Denklem Ve Eşitsizlikler, Fonksiyonlar) Matematik 1, son dört konusu (Üçgenler, Vektörler, Veri, Olasılık) Matematik 2 dersi içindir.
Matematik 3-4
Not: Anadol Yayınları Matematik 10 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Matematik-3; 4. ve 5. Ünitesi Matematik-4 dersi içindir.
Matematik 5-6
MHG Yayınları Matematik 11 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Matematik-5; 4. 5. ve 6. Ünitesi Matematik-6 dersi içindir.
Hz. Muhammed´in Hayatı 1-2
Not: 1-2-3. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 1 kitabının,
4-5-6. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 2 kitabının konularıdır
Hz. Muhammed´in Hayatı 3-4
1-2-3. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 3 kitabının,
4-5-6. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 4 kitabının konularıdır.
 Temel Dini Bilgiler 1-2
1-2-3. üniteler Temel Dini Bilgiler 1 kitabının,
4,5,6 ve 7. üniteler Temel Dini Bilgiler 2 kitabının konularıdır.

Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Dönem kaybetmeden mezun olmak için, YENİ MÜFREDATA UYGUN Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (62 Yorum)

 1. Hocam ben bu sene kayıt oldum daha kitaplarımı almadım bu kitap aliniminin belirli bir süresi varmi

  • Kitapları Halk Eğitimden haftaiçi mesai saatlerinde olmak şartıyla istediğiniz zaman alabilirsiniz (tabii sınavdan mümkün olduğunca önce almak lazım, hem çalışmak için zaman olması açısından 🙂 hem de kitap kalmaması gibi bir sorun olmaması için)

 2. Merhaba admin benim seçtiğim derslerin çoğu 3. Dönemden ben 2018 yılının 3. Döneminemi çalışacam yoksa bu yılın en son yapılan 3. Dönemin konularına mı?

  • İki farklı dönem kavramı birbirine karışıyor, bunları ayırmamız lazım:
   1) Sizin (öğrencinin dönemi) 1’den başlar ve mezun oluncaya kadar 8 ve daha fazlaya kadar devam eder, öğrenci döneminde sınır yoktur.

   2) Eğitim-öğretim yılı içindeki dönem: Açık Lisede her öğretim yılı içinde iki normal dönem ve sonrasında ise (18 yaşında olanlar için) 3. dönem ve en son olarak toplam dönemi 8+ olanlar için 4.üncü bir dönem (buna EK sınav denir) vardır. Bir öğretim yılında en fazla 4 sınav vardır.

   Şimdi sorunuzun cevabına gelelim:
   Siz örneğin Türk Dili ve Edebiyatı 3 dersi için Türk Dili ve Edebiyatı 3 dersinden çıkan 1-2-3’üncü dönem sınavlarının hepsini çözmeniz gerekir. (Sadece 4. dönem sınav sorularını çözmenize gerek yok, çünkü 4’üncü dönem sınavı, yani ek sınav her yıl ilk üç dönemin, özellikle ilk iki dönem sınavının bir karması olur).
   Özetle: 3. dönem dersini seçtim diye sadece 3. dönem sınav sorularını çözmek diye bir şey yok. Her dönemi çözmeniz lazım. (Aksi durumda 5. dönem dersleri için çözecek çıkmış sınav sorusu bulamazdınız 🙂 )

 3. Admin ben şimdi 3 dönem sınavından 12 tane ders seçtim bunlar
  Türk Dili ve Edebiyatı 5 ve 6
  İngilizce 4,5,6
  Tarih 4
  Felsefe 2
  Kimya 4
  Fizik 4
  Din kültürü 5,6
  Bunlardan hangi konulara çalışmam lazım hepsini tek tek açıklarmısın rica etsen şimdiden teşekkürler

 4. Hocam bende şubat ayında kayıt oldum kitaplarımı aldım.
  Din kültürü ve ahlak bilgisi 1-2
  Biyoloji 1-2
  Tarih 1-2
  Kimya 1-2
  Türk dili ve edebiyat 1-2
  Fizik 2
  Coğrafya 1
  İngilizce 2

  Hangi üniteleri çalışmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 5. hocam ben 12.sınıfım ilk dönem anadolu lisesinde okuyordum ikinci dönem açık liseye geçtim

  felsefe 1-2
  tarih 5-6
  yabancı dil 8
  türk dili ve edebiyatı 8
  dkab 8

  derslerini seçtim hangi konulardan sorumluyum

  • Seçtiğiniz felsefe 1-2
   tarih 5-6
   yabancı dil 8
   türk dili ve edebiyatı 8
   dkab 8
   Bu derslerin konularının tamamından sorumlusunuz. Tavsiyem bu derslerin kitaplarını buradan indirin, eğer Halk Eğitimden almadıysanız. Sonra ders isimlerine eklediğim linklerden ilgili dersin öncelikle Aralık 2018 testlerini çözün. Özellikle başta İngilizce olmak üzere ders kitapları büyük ölçüde değişti, bu nedenle eski dönemlerin testlerini çözemeden önce en son (Aralık 2018 başta) dönemlerin sınav sorularını çözerek sınavlara hazırlanın. Direkt eski yılların sorularını çözerek sınavlara hazırlanırsanız çok yanıltıcı sonuçlar alabilirsiniz.

 6. Hocam bende 2018/2 doneminde tekrar kayit oldum ve derslerimi sectim fakat hangi bölümlere çalısmam gerektigini bilmiyorum. Biyoloji 1ve2
  Matematik 1
  Fizik 1ve2
  Tarih 2
  Kimya 1
  Türk dili edebiyatı 2
  Demokrasi Insan haklari 1-2
  Cografya 1
  Saglik bilgisi trafik kül. 9
  Din kül. Ahlak bil. 2

 7. Hocam verdiğiniz link error veriyor.
  Seçmeli tarih 2
  Seçmeli türk dili edebiyatı 1
  ” ” ” ” 2
  Hangi konulardan sorumluyuz bulamadım ama yardımcı olur musun

 8. Merhaba ben düz lise mezunuyum .İmamhatip fark derslerini verip imamhatip diploması almak için aol ne kayıt yaptırdım.her dönemden ders var. 1. Dönem sınavında hangi dersin hangi ünitelerinden sorumluyum.

  • Yukarıdaki bağlantılarda sorunuzun cevabı var. Siz özellikle hangi dersi soruyorsanız, dönem numarası ile birlikte yazın, öyle cevap verelim. Bütün dersler için yukarıdaki bağlantıları izleyin.

 9. Admin ben yeni kayıt yaptım 9.sınıfım kitapalarımın hepsi (1) ben 8-9 aralıkta olacak sınavda hangi üniteye kadar sorumluyum

    • Ders adıyla sorarsanız iyi olur. Eğer SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1’i soruyorsanız: Evet.

     • Seçmeli demokrasi ve insan hakları(1)
      Seçmeli sanat tarihi(1)
      Seçmeli peygamberimizin hayatı(1)
      Temel dini bilgiler(1)
      Sağlım bilgisi ve trafik kültürü(1)
      Kimya(1)
      Din kültürü ve Ahlak bilgisi(1)
      Coğrafya(1)
      Biyoloji(1)
      Fizik(1)
      Tarih(1)
      Yabancı dil(1)
      Türk dili ve edebiyatı(1)
      Matematik(1)
      Ya kusura bakmayın fazla soru sordum çook teşekkür ederim cevaplarınız için

     • Rica ederim. Link verdiğim ders kitapları sayfasına bakıp kitapların altındaki açıklamalara göz atın. Kitaplar 1-2-3-4-5-6-7-8 olunca açık liseye özel her biri tek dönemlik kitap oluyor. 9.-10.-11.-12. Sınıf kitapları ise ikişer dönemliktir. Bu kitaplar için o sayfadaki kitap açıklamalarına bakmanız lazım.

 10. Merhaba ben 9.sınıfım yeni kayıt yaptırdım kitaplarımı bugün aldım tüm kitaplarım (1) fakst aklıma şu takıldı ben 8-9aralıkda sınava gireceğimde hangi ünitelerden sorumlu olucam nereye kadar çalışmam gerek? Teşekkür ederim

  • Bazı ders kitapları zaten Açık Liseye özel her döneme tek kitap olarak ayrılmamış. Bunlar kafanızı karıştırıyor olabilir. Eğer ders kitabı Açık Liseye özel ve her döneme tek kitap olacak şekilde 1-2-3-4-5-6-7-8 şeklinde ise zaten durum açıktır. Kafa karışıklığı 9-10-11-12. sınıf ders kitaplarında, yani Açık Lise ve örgün liselerin ortak kitaplarında çıkıyor. Bu durumlarda yapılması gereken bu sayfadaki açıklamaları okumak gerekiyor. Örneğin: SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1
   dersi için SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 9 ders kitabının 1. Ünite: (Sağlık Bilgisi Ünitesi)ne çalışmak gerekiyor. Kitabın kalan kısmı gelecek dönem SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 2 dersi için çalışacağınız kısım.