2019/1 Dönem Ders Seçim ve Kayıt Yenileme Devam Ediyor

2019/1 Dönem Ders Seçim ve Kayıt Yenileme Devam Ediyor

Derslerinizi seçtiniz mi? Açık Lise 2019 1. dönem ders seçimleri ve kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Peki ders seçiminde nelere dikkat etmeli?Bu seçtiğiniz derslerin hepsinin sınavına Aralık’ta mı gireceksiniz? 1. dönem sınavları ne zaman?

Evet bu dönem seçtiğiniz derslerin hepsi eğitim öğretim yılı dönemi olarak 2019/1. dönem derslerinizdir ve sınavlarına 7-8 Aralık 2019 Cumartesi ve Pazar günleri gireceksiniz.

Ders seçim tablosundaki derslerin en solundaki oturum no ne anlama gelir?

Dersin sınavının Cumartesi Sabah (1. oturum); Cumartesi Öğle (2. oturum) mi, yoksa Pazar Sabah (3. oturum) mı gireceğinizi gösterir.

Neden derslerin çoğu Pazar sabah sınavına kaldı?Bazı arkadaşlarımız “Neden derslerin çoğu Pazar sabah sınavına kaldı?” diye soruyor. Hangi oturumda kaç dersin sınavına gireceğinizi sizin ders seçiminiz belirliyor. Ders seçerken en soldaki oturum numaralarına bakarak bir oturuma yüklenmeden dengeli şekilde ders seçebilirsiniz.

Ders seçim tablosunda bütün ortak dersler çıkar mı?

Hem evet, hem hayır. Evet sizin döneminizde alınması gereken bütün ortak dersler çıkar. Hayır çıkmayabilir, (sizin toplam) döneminiz henüz 4 ise sadece 1-2-3-4’üncü dönem ortak derslerini ders seçim tablosunda görebilirsiniz. Sonraki dönem kayıt yenileme ve ders seçimini yaparken 5’inci dönem ortak derslerini görebilirsiniz. (Bunlar örnektir)

Ders seçiminde ortak dersleri seçmem şart mı?

Evet, öncelikle ortak dersleri seçmeniz şart. Çünkü ortak dersleri geçmeden veya muaf olmadan mezun olamazsınız.

Kayıt yenileme ve ders seçimi ne zaman bitecek?

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerimiz, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olan AÖL öğrencileri 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.

Dikkat: AÖİHL öğrencileri ders seçme işlemleri 27 Eylül 2019 Cuma günü mesayi bitimine kadar yapılabileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın