Açık Lise Tarih 1 Konu Özetleri

Açık Lise Tarih 1 Konu Özetleri

Tarih Bilimine Giriş

Tarih Nedir? İnsan topluluklarının yaşayışlarını, uğraşlarını, birbiriyle ilişkilerini, kültür ve uygarlıklarını; yer ve zaman göstererek, sebep – sonuç ilişkisi içerisinde, tarafsız (objektif) ve kaynaklara..

Tarihte Zaman ve Takvim

Tarihte Zaman ve Takvim Takvim: Zamanı ölçmek için kullanılır. Zaman günlere, aylara ve yıllara bölünerek incelenir. Takvimler Ay Yılı ve Güneş Yılı olmak üzere iki..

Hangi yıl kaçıncı yüzyıldır, asır hesabı nasıl yapılır?

Çoğu zaman tarihteki bir olayın yıl olarak tarihini bilsek bile kaçıncı yüzyıl olduğunu hesaplamaya gelince ya da kaçıncı yüzyılın olayı olduğu sorulunca tereddüte düşeriz.


Eski Çağlarda Türkiye ve Çevresi

Eski Çağlarda Türkiye ve Çevresi Asya ile Anadolu arasında köprü konumunda olan Anadolu için Romalılar Anatolia (Güneşin Doğduğu Yer) ismini kullanmış, Küçük Asya, Binbir Tanrı..

İlkçağ Medeniyetleri

ESKİ CAĞLARDA TÜRKİYE’NİN ÇEVRESİNDEKİ KÜLTÜR VE MEDENİYETLER A. MISIR Eski, Orta ve Yeni İmparatorluk olmak üzere siyasi tarihi üç kısma ayrılan Mısır’da uygarlığın simgesi olan..

Tarih Öncesi Devirler ve Tarih Devirleri

Tarih Öncesi Devirler ve Tarih Devirleri Nelerdir? Tunç Devri, Demir Devri, Neolitik Devir, Mezolitik Devir Nedir? TARİH ÖNCESİ DEVİRLER Bu devir insanoğlunun yeryüzünde görülmesi ile başlayıp yazının bulunmasına kadar..


Ganj: Kutsallığın kirlettiği nehir

Ganj: Kutsallığın kirlettiği nehir Ganj Nehri, Hindistan’ın kuzey topraklarından ve Bangladeş’ten geçen 2.700 km uzunluğundaki akarsu. Doğu yönünde, Bengal Körfezi’ne doğru akar ve Brahmaputra ırmağı ile… Tarih

Açık Lise Tarih Dersi Online Testleri

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ortak (zorunlu) dersi olan Tarih 1-2-3-4 ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1-2; ayrıca Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1-2 dersleri çıkmış sınav soruları ve online testlerini sitemize ekledikçe aşağıda linklerini vereceğiz. Şu an sitemize eklenmiş olan Tarih, İnkılap Tarihi ve Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın!


Açık Lise Tarih 1 Testleri

Açık Lise Tarih 1 Konu Özetleri

Açık Lise (131) Tarih 1 Testi (Temmuz 2019)

Açık Lise Tarih 1 Testi (Nisan 2019)

Açık Lise Tarih 1 Testi (Aralık 2018)

Açık Lise Tarih 1 Testi (Temmuz 2018)

Açık Lise Tarih 1 Testi (Mart 2018)

Açık Lise Tarih 1 dersinden çıkmış sınav soruları ve online testleri için başlığa tıklayın!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın