AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 1

[no_toc]

Açık Öğretim Lisesi Seçmeli Dersler Online Testleri

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 1

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 1

Açık Lise Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Testi 1

Açık Lise Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Testi 1
Başla
Tebrikler - Açık Lise Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Testi 1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız.Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%.Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön
AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Dersi Testleri

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları Testi 2 (Aralık 2018)

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları Testi 2 (Temmuz 2018)

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları Testi 2 (Mart 2018)

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 3

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 2

AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 1

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


AÖL Demokrasi ve İnsan Hakları 2 Test 1 (16 Yorum)

 1. Selamün aleyküm, öncelikle belirtmek isterim ki AÖL’ye yeni girdim, ilk sınavdan 33 aldım, ikinci dönem sınavı için hazırlık yapıyorum. Gurbetçi olmamdan dolayı azıcık acemiliğim var ve bazı konularda bilgiye muhtacım. Sorularım şudur : Acaba üniversite sınavına girebilmek için gereken kredi sayısı kaçtır? Istenilen kredi sayısı alındıktan sonra eğer sınava hazırsak ne zaman girebiliriz? Ayrıca, istediğim dersleri seçebilmek için 4. dönemde olup 3 dönemlik zorunlu dersleri başarıyla geçmiş olmam yeterli midir? Saygılar.

  • Aleyküm selam:
   2018 YKS Kılavuzu Yayınlandı, Başvurular 1-21 Mart 2018 tarihleri arasında.

   Toplam krediniz 100’ün üzerinde, toplam döneminiz de 7’nin üzerinde ise YKS’ye başvurabilirsiniz. AÖL bu konuda “Açık Öğretim Lisesine kayıtlı mezun olabilecek her öğrenci üniversite sınavlarına başvurabilir.” diyor.
   İstediğin dersleri seçmek için ders seçimini kendin gününde (kayıt yenileme tarihinde) yapmalısın. Ancak ortak (zorunlu) derslerde isteğe bakılmaz; her dönem (1-8) ortak yani zorunlu dersler vardır ve öncelikle onları seçip sonra seçmeli derslerden seçebilirsin.

 2. Aöl yi bitirmememe 16 kredi kaldı. Bu yıl yapılacak olan yks sınawına girebilirmiyim ? Eğer girer we kazanırsam kredimi tamamlamadığım için o sınaw geçerli olur mu ? Son olaraktan Kazandım yks sınawını bu yıl kredimi bitirirsem üni. gidebilirmiyim ?

  • Yıl sonuna kadar öünüde Mart, Temmuz (3. dönem) ve iki artı sınav daha var. Bitiremez misin? Bu tür boş endişeleri bir kenara bırakıp sıkı çalış

 3. şimd benim dün dedim gibi 130 kredim var maöl ye geçmek ve yks ye girme arasında kararsız kaldım hangisini yaapmak daha mantıklı

  • Aynı anda her ikisini de yapabilirsin. Yani eğer istediğin bir bölüm ise MAÖL’e devam et ve aynı anda YKS’ye de gir. Mezun olamazsan YKS’ye girmek sana sana sadece başvuru ücretini kaybettirir. Hem mezun olup hem üniversiteyi kazanma ihtimalin de var. (Ancak ben hem Maöl’de okuyup hem de YKS’ye hazırlanamam diyorsan, yine Maöl’deki bölümüne göre kendin karar ver. Bölümün neydi? Bölüm sana istediğin bir mesleğin diplomasını mı kazandıracak?)

   • alan yok benim düz okuyorum ondan hai, diplomayı almısken bi bölümden mezun olayim enazından diyorum ama yks yede fazla bi vakt yok ondn dolayı kararsızzım

    • mesela şimdi ddüzde n imamhatib geçtim hem fark dersleri bitirip hem yks ye girebilirmiyim veyahut ilahiyat ön lisans düşünüyorum onu okurken aynı anda imamhatip fark derslride verebilirmiyim

     • Açık İmam Hatip de bir lise ve bir liseden mezun olmadan üniversiteye kesin kayıt yaptıramazsın, aynı anda hem lise hem üniversite öğrencisi olamazsın. Yani üniversiteye başlayıp da liseden fark derslerini sonradan verme şeklinde bir uygulama bildiğim kadarıyla yok.

    • Düz açık liseden şimdi maöle geçeyim dersen 3 sene daha okuman gerekir. Buna göre sen karar ver.

  • Geçen yıllarda 2 ek sınav yapıldı. Geçen yıl (2017) bir ek sınav yapıldı, ancak Aralık 2017’deki sınavla mezun olanların da üniversite için diplomaları yetiştirildi. Bu yıl ne olur tam bilmiyoruz. Ancak bir şekilde bu yıl içinde Temmuz’daki 3. dönem sınavından sonra en az iki sınav daha yapılır.

  • Önünüzde (17-18 Mart sınavından sonra) 7-8 Temmuz’da 3. dönem sınavı; muhtemelen Ağustos Eylül’de Ek sınav ve en geç Aralık 2018’de bir sınav daha olur. Önemli olan en geç Aralık ayında mezun olabilmek. İnşallah olursunuz herhalde.