Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları

[no_toc]

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının en çok sordukları sorulardan birisi de “Mesleki Açık Lisede hangi alan dal ve bölümlerin bulunduğu”dur. Özellikle iş ve meslek garantili olan Adalet, Tapu Kadastro, Ebelik, Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği gibi Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinin Açık Lisede var olup olmadığı en çok sorulan sorulardır.

Bu sorulara genel olarak ve Türkiye çapında bir cevap vermek maol.meb.gov.tr adresinden yapılacak bir sorgulama ile mümkün olabilir. Biz belli başlı bir kaç il-şehir düzeyinde cevap verdik. Aşağıdaki bağlantıları izleyerek Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir gibi bir kaç şehirdeki meslek ve teknik meslek liselerinde Mesleki Açık Öğretim Lisesi için hangi alan/dal/bölümlerden kaçar kişilik kontenjan ayrıldığını günümüz itibariyle görebilirsiniz.MAÖL ALAN/DAL/BÖLÜM OKUL KONTENJANLARı (İl ve İlçe Bazında Bütün Türkiye için Güncel Kontenjan Sorgula)ANKARA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

İSTANBUL İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

İZMİR İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

ADANA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

ANTALYA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

BURSA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

DİYARBAKIR İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

GAZİANTEP İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

KONYA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

(Bu tablo ilerleyen günlerde güncellenebilir, son duruma bakmak için tablonun altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.)

mesleki-acik-ogretim-lisesi-bolumleri-2016Dikkat: Yeni kayıt ve kayıt yenilemeleri öncesinde MAÖL Alan/dal/bölüm-Okul Kontenjanları HER DÖNEM için tüm Türkiye il ve ilçeler bazında güncellenir. Mesleki Açık Lise kontenjan sorgulamalarınızı kayıt tarihinden hemen önce bir kere daha yapmanızı tavsiye ederiz.


MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ALANLARA GÖRE MEZUNİYET KREDİSİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alan/Kol/Bölümü Kontenjan Sorgulama için tıklayın!

Açık Meslek Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alanı Ders Çizelgesi ve Mezuniyet Kredisi

MAÖL İmam Hatip Programı Haftalık Ders Programı

MAÖL Bölümlere Göre Haftalık Ders Çizelgeleri ve Mezuniyet Kredileri

MAÖL Çocuk Gelişimi Bölümü mezuniyet kredileri, kaç kredi ile mezun olunur!

Bu linki takip ederek il ve ilçelerde bölümlere göre hangi okullarda kontenjan olduğunu görebilirsiniz. Yine www.maol.meb.gov.tr adresinden en son güncel durumla ilgili sorgulamayı da bu linki takip ederek yapabilirsiniz.

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise tüm dersler çıkmış sınav soruları en güncel haliyle elinizin altında olsun, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları (61 Yorum)

 1. Merhaba İstanbul esenyurt ta yeni taşındım lise 1 öğrencisiyim ortalama 48 puanım var acaba hangi liseye gidebilirim puanım az olduğu için alirlarmi nakil liseler ne yapabilirim cevabınızı bekliyorum

  • Esenyurt’ta ulaşımı senin için sorun olmayacak liselerle gidip yüzyüze görüşmende yarar var. Buradan sana bir şey söylersek (eski bir tabirler) afaki (atmasyon gibi bir şey) olur.

 2. Merhaba ben 3 senelik mesleki eğitim mezunuyum berberlik bölümü gördüğüm derslerden muaf olup lise mezu olabilir miyim?

 3. Aslamu alaykum
  Açiköğretim sınavları Temmuz 25-26 olacak mi
  Birde bizim yurtdışında ki sınavlar herhangi bir bilgi var Sınav hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur
  Hayırlı işler dilerim

  • Evet Açık Lise Türkiye sınavları 25-26 Temmuz’da olacak. Yurt dışı sınavları için henüz bir tarih belirlenmedi maalesef.

 4. Aslamu alaykum
  Tamam anladım çok teşekkür ederim
  Bir sorum vardır
  Şimdi bizim ders kitabimizda her kitabta mesela Edebiyat 4te. 5te ünite vardır bu üniteleri helpsini mi bitirmemiz gerekmiyor yok her dönem de yâri sından mi geliyor sınav yardımcı olursanız çok iyi olur birde bizim sınav için herhangi bir gelişme olura bize bildirirsenız iyi olur
  Çok teşekkür ederim allah razı olsun hayırlı işler dilerim

  Çok teşekkür ederim allah razı olsun

 5. Hmm anladım cavab verdığiniz için
  Çok teşekkür ederim allah razı olsun inşallah
  Sinava az kala nasıl çalışacağızki başaramak için fikri nizi almak istiyorum çünkü siz bu işlerdesiniz daha iyi biliyorsunuz kusura bakmayın işlerinizden başarilar dilerim

  • Sihirli bir yol yok ama 18 gün kaldı düşünürse en iyi yol yine çıkmış sınav sorularına çözmektir. sınav soruları derken özellikle 2018 ağustos ayındaki müfredat ve kitaplardaki değişiklikten dolayı son 4 dönemi kastediyorum daha eski yılların sorularını çözmek size bir şey kazandırmaz tam tersine zaman kaybettirir. Eğer son 4 dönemin sorularını çözdüğünüz de 20 soruda 12-13 Doğru yapabiliyorsanız zaten sorun yoktur. en azından 12-13 doğru yapamıyorsanız o zaman mutlaka kitaplardan da konuları okumalısınız hiç değilse çözemediğiniz soruların konularını okursanız iyi olur

 6. Aslamu alaykum
  Ben açıköğretim lise 10 sınıftayım ilahiyat bölümü okumak işitiyorum ney yapmam gerekir yok sa liseden ilahiyat bölüme baş vuru yapalim .
  Yardımcı olursanız çok iyi olur
  Kusura bakmayın
  Allah razı olsun işlerinizden başarılar dilerim

  • Asyakurt Türkçeyi öğreniyorsun galiba. İlahiyat okumak için önce liseyi bitirmek ve sonra üniversite sınavına girmek lazım. Lise düzeyinde ilahiyat okumak için “Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi”ne geçebilirsin.

 7. Merhaba Açık öğretim lisesinde okuyorum ( 2017. 2018) arası istanbulda uzman Estetısyen lik ( güzellik ve saç bakımı hiz.) özel eğitim aldım ve mesleki açık öğretime geçiş yapmak istedim tüm evraklarımı hazırlayıp şişli mesleki eğitime 2020 şubat ayında başvurdum ( mayıs ayında şişli mesleki eğitimi arayıp geçişim yapıldımı diye bilgi almak istedim dedilerki gerekli bilgilerini kredilerini hesaplayıp sisteme geçirdik MEB ile iletişime geçmen gerekiyor iletişime geçtim bilgi alamadım bu konu hakkında ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz.

  • 4440632’yi arayın. TC kimlik numarası ve gerekli bilgiler hazır olsun. Size bilgi verir ve başvuracağınız yeri bildirirler

 8. Merhabalar ben lise 2 terk ve şuan açık ogreretimden sağlık bölümü okumak istiyorum bunun için en baştan sınava mi girmem gerekiyor yoksa kaldığım yerden de bu bölüme geçme gibi fırsatım varmı?

  • Yaşadığınız şehirdeki meslek liselerinde sağlıkla ilgili bölümlerin Açık Meslek Lisesi kontenjanı var mı? Buna yukarıdaki bağlantılardan bakın, varsa o liseye kayıt döneminde gidip başvurun. 1.sınıf düzeyinden başlamanız gerekebilir. Yaş veya sınav gibi şartları yok

 9. Merhaba cocuk gelisimi okumak istiyorum nereye basvurmam gerek?
  Evden ders calisip sinavlara girmek istiyorum

  • Çocuk gelişimi için MAÖL’e kayıt olacaksınız. En yakın meslek veya kız meslek lisesine başvurun. Son gün 31 Ocak 2020. Yüz yüze dersler var, onu da başvurduğunuz lisede idarecilerle konuşun

  • Evet var. Mesela 2018-2019 ANKARA ÇANKAYA Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LABORATUVAR HİZMETLERİ ALANI GIDA TARIM VE HAYVAN SAĞLIĞI LABORATUVARI 15 kişilik kontenjanı var bu okulda bu bölüm için.
   Siz hangi şehirdesiniz? Ankara’da iseniz bu okula bşavurun. Başka şehirse şehrinizi yazın, bakalım.

  • Evet. Ancak mesleki açık öğretim lisesi’nin bütün alan/dallarında olduğu gibi Hasta ve Yaşlı Bakımı bölümünde de kontenjanı olan bir yüz yüze eğitim okulu (bir meslek lisesi veya mesleki eğitim merkezi) bulman ve yüz yüze eğitime (3 yıl = 6 dönem) devam etmen gerekir. Yani açık lisenin bu bölümleri öyle tamamen açıktan eğitim değil, yaş sınırı olmamakla beraber, yüz yüze eğitimleri için bir öğrenci olarak 3 yıl okula gitmen gerekiyor.