Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının en çok sordukları sorulardan birisi de “Mesleki Açık Lisede hangi alan dal ve bölümlerin bulunduğu”dur. Özellikle iş ve meslek garantili olan Adalet, Tapu Kadastro, Ebelik, Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği gibi Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinin Açık Lisede var olup olmadığı en çok sorulan sorulardır.

Bu sorulara genel olarak ve Türkiye çapında bir cevap vermek maol.meb.gov.tr adresinden yapılacak bir sorgulama ile mümkün olabilir. Biz belli başlı bir kaç il-şehir düzeyinde cevap verdik. Aşağıdaki bağlantıları izleyerek Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir gibi bir kaç şehirdeki meslek ve teknik meslek liselerinde Mesleki Açık Öğretim Lisesi için hangi alan/dal/bölümlerden kaçar kişilik kontenjan ayrıldığını günümüz itibariyle görebilirsiniz.MAÖL ALAN/DAL/BÖLÜM OKUL KONTENJANLARı (İl ve İlçe Bazında Bütün Türkiye için Güncel Kontenjan Sorgula)ANKARA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

İSTANBUL İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

İZMİR İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

ADANA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

ANTALYA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

BURSA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

DİYARBAKIR İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

GAZİANTEP İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

KONYA İLİ MAÖL YÜZ YÜZE EĞİTİM VEREN KURUM KONTENJAN BİLGİLERİ (2018-2019)

(Bu tablo ilerleyen günlerde güncellenebilir, son duruma bakmak için tablonun altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.)

mesleki-acik-ogretim-lisesi-bolumleri-2016Dikkat: Yeni kayıt ve kayıt yenilemeleri öncesinde MAÖL Alan/dal/bölüm-Okul Kontenjanları HER DÖNEM için tüm Türkiye il ve ilçeler bazında güncellenir. Mesleki Açık Lise kontenjan sorgulamalarınızı kayıt tarihinden hemen önce bir kere daha yapmanızı tavsiye ederiz.


MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ALANLARA GÖRE MEZUNİYET KREDİSİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alan/Kol/Bölümü Kontenjan Sorgulama için tıklayın!

Açık Meslek Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alanı Ders Çizelgesi ve Mezuniyet Kredisi

MAÖL İmam Hatip Programı Haftalık Ders Programı

MAÖL Bölümlere Göre Haftalık Ders Çizelgeleri ve Mezuniyet Kredileri

MAÖL Çocuk Gelişimi Bölümü mezuniyet kredileri, kaç kredi ile mezun olunur!

Bu linki takip ederek il ve ilçelerde bölümlere göre hangi okullarda kontenjan olduğunu görebilirsiniz. Yine www.maol.meb.gov.tr adresinden en son güncel durumla ilgili sorgulamayı da bu linki takip ederek yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları (46 Yorum)

 1. Merhabalar ben lise 2 terk ve şuan açık ogreretimden sağlık bölümü okumak istiyorum bunun için en baştan sınava mi girmem gerekiyor yoksa kaldığım yerden de bu bölüme geçme gibi fırsatım varmı?

  • Yaşadığınız şehirdeki meslek liselerinde sağlıkla ilgili bölümlerin Açık Meslek Lisesi kontenjanı var mı? Buna yukarıdaki bağlantılardan bakın, varsa o liseye kayıt döneminde gidip başvurun. 1.sınıf düzeyinden başlamanız gerekebilir. Yaş veya sınav gibi şartları yok

  • Çocuk gelişimi için MAÖL’e kayıt olacaksınız. En yakın meslek veya kız meslek lisesine başvurun. Son gün 31 Ocak 2020. Yüz yüze dersler var, onu da başvurduğunuz lisede idarecilerle konuşun

  • Evet var. Mesela 2018-2019 ANKARA ÇANKAYA Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LABORATUVAR HİZMETLERİ ALANI GIDA TARIM VE HAYVAN SAĞLIĞI LABORATUVARI 15 kişilik kontenjanı var bu okulda bu bölüm için.
   Siz hangi şehirdesiniz? Ankara’da iseniz bu okula bşavurun. Başka şehirse şehrinizi yazın, bakalım.

  • Evet. Ancak mesleki açık öğretim lisesi’nin bütün alan/dallarında olduğu gibi Hasta ve Yaşlı Bakımı bölümünde de kontenjanı olan bir yüz yüze eğitim okulu (bir meslek lisesi veya mesleki eğitim merkezi) bulman ve yüz yüze eğitime (3 yıl = 6 dönem) devam etmen gerekir. Yani açık lisenin bu bölümleri öyle tamamen açıktan eğitim değil, yaş sınırı olmamakla beraber, yüz yüze eğitimleri için bir öğrenci olarak 3 yıl okula gitmen gerekiyor.