Açık Öğretim Lisesi ders kitapları değişti mi?

Açık Öğretim Lisesi ders kitapları değişti mi? 2019 2020. Arkadaşlar, AÖL 2019 2020 yılı (2019-1. dönem) için yeni ve farklı kitap yayınlanmadı. Aşağıdaki kitaplar 2019-2020 öğretim yılı için de geçerli.2018 2019 öğretim yılı başında (geçen yıl 2018 -1. dönem) derslerde ve ders kitaplarında büyük değişiklik yapıldı. Kaldırılan ve yeni eklenen derslerin yanı sıra, ders adı aynı kalmakla birlikte içerikleri, konuları (ve soruları) değişen (Tarih, Biyoloji ve İngilizce gibi) bir çok ders oldu.

Son not: Lütfen 2018 yılı öncesi (2017 ve daha önceki yıllar) çıkmış sınav sorularını çözerken değişmiş mi diye bakın, çünkü %80-90 değişiklik var, boşa zaman kaybediyor, ilgisiz soruları çözerek kandırılıyor olabilirsiniz.

Açıköğretim hangi derslerden sınava gireceğim?

Akaid ders kitabı, AÖL Almanca ders kitabı, AÖL Biyoloji ders kitabı, AÖL Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders kitabı, AÖL Coğrafya ders kitabı, AÖL Demokrasi ve insan Hakları ders kitabı, AÖL Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı, Açık Lise Dinler Tarihi ders kitabı, Ekonomi ders kitabı, Felsefe ders kitabı, Fıkıh ders kitabı, Fizik, Fransızca ders kitabı, Girişimcilik ders kitabı, İngilizce ders kitabı, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabı, İş Güvenliği ders kitabı, İslam Kültürü ve Medeniyeti ders kitabı, İşletme ders kitabı, AÖİHL Kelam ders kitabı, Kimya ders kitabı, Mantık ders kitabı, Açık Lise Matematik ders kitabı, Osmanlı Türkçesi ders kitabı, Seçmeli Hz. Muhammedin Hayatı ders kitabı, Seçmeli Psikoloji ders kitabı, Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü ders kitabı, Sanat Tarihi ders kitabı, Seçmeli Tarih 1-2 ders kitabı, Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1-2-3-4 ders kitabı, Siyer ders kitabı, Seçmeli Sosyoloji ders kitabı, Tarih 1-2-3-4 ders kitabı, Temel Dini Bilgiler ders kitabı, Türk Dili ve Edebiyatı 1-2-3-4-5-6-7-8 ders kitabı

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ DERS KİTAPLARI 2018-2019-2020

GÜNCEL DERS KİTAPLARININ PDF formatında ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Öğretim Lisesi ders kitapları değişti mi? (4 Yorum)

  1. Açık lise 10. Sınıf da verilen kitaplarda ilk dönem hangi ünitelerden sorumluyum? Belirli bir listesi varmı ?

    • Şimdi öncelikle açık lisede Matematik diye bir ders yok: Matematik 1, Matematik 2, Matematik 3, Matematik 4, Seçmeli Matematik 1, Seçmeli Matematik 2, Seçmeli Matematik 3 ve Seçmeli Matematik 4 dersleri var.
      Dil ve Anlatım diye bir ders yok (vardı kaldırıldı): Türk Dili ve Edebiyatı 1-8 ile Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1-4 dersleri var.
      Kitaplara ve sınavlara buna göre bakmak lazım. Bu sayfadaki linklerden AÖK Ders Kitaplarına ulaşarak hangi kitabın tamamından, hangisinin bazı ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görebilirsiniz.