Açık Öğretim Lisesi 2017 2. Dönem Sınav Soruları Ne Zaman Yayınlanır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 31 Mart – 1 Nisan 2018’e ertelenen 2017-2. dönem sınavlarındaki optik form hatasından dolayı yapılan 21 Nisan 2018 Telafi Sınavına da girdiler. Şimdi gözler bir yandan sınav soruları ve sınav sonuçlarında, öte yandan da 3. dönem sınavları için kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayacağında…


2. dönem sınav sonuçları açıklandı ve yayından kaldırılanaçık lise iş takvimi yeniden yayınlandı.


Açık Lise 2017-2. dönem sınavlarının Yabancı Dil Sınavı ile çakışmasından dolayı 31.03-01.04.2018’e ertelenmesinin ardından optik formlarla ilgili hata Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 İş Takviminin Nisan başı itibariyle tamamen iptal edilmesiyle sonuçlandı. (Bkn: Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Yayından Kaldırıldı!

Bu nedenle 3. dönem sınavlarını bekleyen açık liseli öğrenciler hem kimlerin (kaç doğumluların, kaç yaşında olanların) 3. dönem sınavlarına girebileceği, hem de 3. dönem kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayıp ne zaman sona ereceği ile ilgili bir bilinmezlik içindeler. Zaten kayıt ve sınav tarihlerini takip etmede sorun yaşayan açık lise öğrencilerinin iş takvimi ile ilgili değişiklilerden mağdur olmamaları için bu tarihlerin bir an önce açıklanması, iş takviminin bir an evvel yeniden düzenlenerek yayınlanması gerektiği açıktır.

Öte yandan hem 3. dönem sınavları için kayıt yenileme sürecinin başlayabilmesi, hem de sınava giren öğrencilerin kendi başarı durumlarını bir an önce görebilmeleri için bir yandan sınav okuma ve değerlendirme işlemleri devam ederken bir yandan da sınav soru ve cevaplarının bir an evvel açıklanmasını açık lise öğrencileri sabırsızlıkla bekliyor.

Görevini samimiyetle ve fedakarca yapan tüm açık lise camiası çalışanlarına Allah’tan yardım, bir an önce mezun olmak için bekleyen açık liseli öğrencilere de sabır diliyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın