Açık Lise yüz yüze derslerin 2. dönem notları nasıl verilecek? Müjde, duyuru yayınlandı

2020 Sınıf geçme yönetmeliği değişti, sınıfta kalmak mucize, haklı olarak Açıköğretim öğrencileri de bir kolaylık bekler şimdi demiştik. Duyuru ve Bakanlık Olur’u yayınlandı, MAÖL ve AÖİHL yüz yüze eğitim dersleri için de 2. dönem notları 1. dönemden aktarılacak. Alansız-Alan Yok-Düz Açık Liseliler biraz daha bekleyecek, onların bütün derslerinin dönemlik uzaktan eğitim dersi olması işi biraz zorlaştırıyor, ancak onlara da (uzaktan eğitim dersleri ile ilgili de) bir düzenleme yapılacağını umuyoruz.Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2020 2. dönem ders geçme notlarıMesleki Açık Öğretim Lisesi yüz yüze eğitim veren Okul/Kurumlar; 2019/2 döneminde kayıt yenileme işlemlerini yaptıran öğrencilerinin, 15.05.2020 tarih ve 24659360-20-E.7010555 sayılı Bakan Olur’u doğrultusunda Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sistemindeki yüz yüze eğitim derslerinin 1. dönem notlarını, 2. dönem yüz yüze eğitim notları olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

  • Öğrencinin 1. dönem aldığı ders ile 2. dönem atanan dersleri farklı ise, 2. dönem atanan derse 1. döneme denk olan dersin notu girilecektir.

  • 1. dönem devamsızlıktan kalınan derslerin devamı niteliğindeki derslere not girişi yapılmayacaktır.

Bakan Olur’u doğrultusunda Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sistemi Yüz Yüze Not Girişi Menüsüne ”Bakan Onayı” seçeneği eklenmiştir. Okul/Kurumlar yüz yüze eğitim dersleri not girişlerini bu seçenekten yapacaklardır.

Not giriş işlemlerinin  10/06/2020 tarihine kadar Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sistemi yüz yüze ders bilgileri ekranına girilmesi gerekmektedir.

Bakanlık Oluru için TIKLAYINIZ. (maol.meb.gov.tr)

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2020 2. dönem ders geçme notlarıAçık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yüz Yüze Eğitim Dersleri 2019/2  Dönem Notları:    İlgili onay doğrultusunda 1. Dönemde alınan notlar, 2019/2. dönem notları olarak kabul edilecek ve Açık Öğretim Yönetim Bilgi Sistemine bu şekilde girilecektir.

Resmi yazı için tıklayınız.   

Sistemde gerekli düzenlemeler yapılacağından “Yüz Yüze Not Girişi (Grup)” ve “Yüz Yüze Not Girişi (Öğrenci)” ekranları Yüz yüze Eğitim Kurumlarımıza geçici olarak kapatılmıştır. Sistemsel düzenlemeler tamamlandığında not girişi kurumlarımıza açılacaktır. (aoihl.meb.gov.tr)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın