Açık Lise İlk Kayıt Tarihleri Açıklandı (Resmi Açıklama)

Açık Lise İlk Kayıt Tarihleri Açıklandı (Resmi Açıklama)

Reyting uğruna yayılan manipülatif haber ve Açık Lise 2018-2019 İş Takvimlerinden sonra www.aol.meb.gov.tr adresinde resmi açıklama yayınlandı. AÖL Müdürlüğü resmi makam olurunu da ekleyerek Açık Lise 2018-2019 İlk Kayıt tarihlerinin 3 Eylül‘de başladığını ve 21 Eylül‘de biteceğini, Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemlerinin ise 22 Eylül -28 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Açık Öğretim Lisesi resmi sitesinde yapılan duyurunun en çarpıcı kısmı ise: Ders seçimi ve kayıt yenileme tarihlerinin daha sonra duyurulacak olması. Yani 3 Eylül itibariyle başlayan sadece Açık Liseye İlk Defa yapılacak Kayıtlar. Henüz eski öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri başlamadı. 

Ders Seçimi işlemleriAçık Öğretim Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili Talim Terbiye Kurulu Onayı alındıktan sonra başlayacak” olması ise AÖL haftalık ders çizelgesinin bu yıl da değişebileceğini ima ediyor, ne diyelim bu kadar değişiklik “değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” diyen Herakleitos babanın bile başını döndürür, hatta “durdurun bu dünyayı inecek var” dedirtir, amma biz kısaca  “hayırlısı” diyoruz…

Bu arada duyurunun tam metni aşağıda:

2018-2019 ÖĞRETİM YILI İLK KAYIT İŞLEMLERİ BAŞLADI!

Açık Öğretim Lisesi 2018/1. Dönem İlk Kayıt işlemleri 03 Eylül-21 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle İlk Kayıt işlemlerini yaptıramamış öğrenciler için 22 Eylül -28 Eylül 2018 tarihleri arasında Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemleri yapılacaktır.

2018/1. Dönem Ders Seçmeleri ne zaman başlayacak?

İlk Kayıt yaptıran öğrencilerin Ders Seçimi işlemleri, Açık Öğretim Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili Talim Terbiye Kurulu Onayı alındıktan sonra başlayacaktır. Ders Seçimi işlemlerinin yapılacağı tarihler belirlendiğinde http://aol.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacaktır.


Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Dönemlere Göre Ders Çizelgesi Yayınlandı

2018-2019 öğretim yılından itibaren tüm sınıflar düzeyinde okutulacak Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Dönemlere Göre Ders Çizelgesi yayınlandı Talim ve Terbiye Kurulunun 14.09.2018  tarihli ve… devamı için tıklayın!

AÖL ve MAÖL ders çizelgeleri henüz açıklanmadı!…


İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme işlemleri henüz başlamamış olup, Kayıt Yenileme işlemlerinin yapılacağı tarihler belirlendiğinde http://aol.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacaktır.

Makam Onayı için tıklayınız.

www.aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın