2016/4. DÖNEM SINAV (EK SINAV) SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Geçtiğimiz hafta Açık Lise Ek Sınav sonuçları resmi olarak ilan edilmemiş, ancak Ek sınav kredileri sisteme yüklenmişti. Şimdi Aöl.meb.gov.tr adresinden yapılan duyuru ile hem ek sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu, hem de 2017 – 1. dönem sınav tarihi açıklandı.

7 – 8 Ekim 2017 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2016/4.dönem  sınav (Ek Sınav)  sonuçları açıklanmıştır. Öğrencilerimiz numaralarını ve şifrelerini Sisteme girerek sınav sonucunu öğrenebilirler.

 

         Sınav Sonucunu görmek için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ NOT: 2017/1.DÖNEM SINAVI 9 – 10 ARALIK 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2016/4. DÖNEM SINAV (EK SINAV) SONUÇLARI AÇIKLANDI! (4 Yorum)

  1. Merhaba admin. Bu yeni sınav sisteminde hazirana kadar mezun olamazsak sınava girmemizi engeller mi? Mesela önceden puanımız ve ya dönemimiz yeterse ygs ve lys ye girebiliyorduk. Öyle bir değişme olur mu? Birde çok az puanı kalanlar geçici mezun kağıdı alıp üniversiteye yazılıyordu. Bu da değişir mi ?

    • Değişmeyeceğini, bu konuda kolaylık ve esnekliklerin devam edeceğini tahmin ediyorum. YÖK ve MEB’in amacı da öğrencilerin liseden daha hızlı mezun olmaları ve üniversite kontenjanlarının dolması.

  2. 2. Ek sınavın ne zaman olacağı bu hafta belli olur mu? Açıklama yaparlar mı? Sizce ne zaman kayıt yaptırırız ne zaman sınav oluruz