Açık Lise Dil ve Anlatım Online Çıkmış Sınav Soruları

Açık Öğretim Lisesi Dil ve Anlatım Testleri ve Çıkmış Sınav Soruları

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için ortak (ve zorunlu) derslerin testlerini yayınlamaya devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerine gelmiş, mezun olmasına az kalan açık lise öğrencileri ile lise son sınıftan (11. sınıf sonrasında, 12. sınıfa geçip de) Anadolu lisesi ve diğer liselerden ayrılıp Açık Lise’ye geçen öğrenciler için zorunlu olan dersleri yayınlayarak  sınavlara hazırlıkta açık liselilere kolaylık sağlayacağız.

Açık Lise Dil ve Anlatım 1 Online TestleriAçık Lise Dil ve Anlatım 2 Online Testleri

Açık Lise Dil ve Anlatım 3 Online Testleri

Açık Lise Dil ve Anlatım 4 Online Testleri

AÖL Seçmeli Dil ve Anlatım 4 Online Testleri:Açık Lise Dil ve Anlatım 5 Online Testleri

Açık Lise Dil ve Anlatım 5 Online Test 1
Açık Lise Dil ve Anlatım 5 Online Test 2
Açık Lise Dil ve Anlatım 5 Online Test 3

Açık Lise Dil ve Anlatım 6 Online Testleri

Açık Lise Dil ve Anlatım 6 Online Test 1
Açık Lise Dil ve Anlatım 6 Online Test 2
Açık Lise Dil ve Anlatım 6 Online Test 3

Açık Öğretim Lisesi Dil ve Anlatım 7 Online Testleri • Açık Lise Dil ve Anlatım – 7 Testi 2
 • Açık Lise Dil ve Anlatım – 7 Testi 1
 • Açık Lise Dil ve Anlatım – 7 Testi 1

AÖL Dil ve Anlatım 8 Çıkmış Sınav Soruları ve Testleri

 • Açık Lise Dil ve Anlatım – 8 Test 3
 • Açık Lise Dil ve Anlatım – 8 Test 2
 • Açık Lise Dil ve Anlatım – 8 Test 1

Açık Öğretim Lisesi Dil ve Anlatım Online Testleri ve Çıkmış Sınav Soruları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Dil ve Anlatım Online Çıkmış Sınav Soruları (82 Yorum)

  • Yüzde veremem, ama açık olan bir şey var: açık lise sınavlarında tamamen yeni, tamamen farklı ve orijinal neredeyse hiçbir soru yok. Soruların geneli önceki yılların bir karması veya benzeri. Örneğin ufak ifade değişiklikleri ile aynı yazar (edebiyatta) veya aynı filozof (felsefede) defalarca soruluyor.

   • iki sınavdır bu siteden test çözüyoorum gerçekten allah razı olsun emeğinize sağlık çok yardımcı oluyor.hatta birebir benzerlikte sorulrla krşılaşıyorum okumadan yaptığım sorular bile oluyo yanlız edbiyatta dönem yazarlarını şifreleyın oda çok iyi oluyo en son edebiyat sekizden 17 net yaparak kredi almştım

    • Edebiyatta dönem yazarlarının şifrenlenmesi ile ilgili buradan bir kaynak link atabilir misin Serra? Siteden link verelim veya ekleyelim

     • aöl tv edebiyat 7 8 de hem konu anlatımıyla hem şifrelemeyle çok güzel anlatım yapılıyor.

     • Yazılı doküman olarak var mı? Sayfanın linkini atabilir misin?

 1. sadece burdaki testleri çözerek her dersden 15 doğru falan olurmu sadece bu siteden çalışıp girenler var mı

  • Geçen var, ama bu kişiye de bağlı bir durum. Kimisinin zaten belli bir temeli vardır, sadece buradan test çözerek yüksek puanla geçer (geçen dönemlerde bu şekilde çok sayıda açık liseliden teşekkür aldık); kimisinin temeli yoktur, kitaptan konu çalışması da gerekir. Bizim tavsiyemiz hem kitaptan konu çalışıp hem buradan soru çözmeniz.

 2. bide hocam 130 kredim var 3 döneme 21 kredilik ders seçmiş sistem ben şimdi bi dersten kalınca birdahaki sınav için seçilecek derslerde 21 kredilik seçilmyor değimi kaldığım dersi de ona ekleyip 21 krediden fazla mı veriliyor yoksa dönemmi uzatıyolar

  • 21 kredide kalması anormal bir durum. Normalde her dönem 35 kredilik ders seçme hakkınız var. 35 kredilikten fazla ders seçemezsiniz, kalan dersleri sonraki dönemlerde seçebilirsiniz.

 3. hocam merhaba ben 11. sınıfta aöl e geçtim. ilk sınava giricem. 130 kredim var veremediğim 2 ders olursa birdahaki sınavda mı veriliyor o dersler yani sistem kendiliğindenmi seçicek o dersleri

  • Veremediğiniz ortak dersleri, geçinceye veya muaf oluncaya kadar seçmeye devam edin. Ders seçimini siz yapmazsanız sistem otomatik seçer ve ortak dersleri öncelikle seçer. Siz kendiniz yaptığınızda da öncelikle ortak (zorunlu) dersleri seçmelisiniz, ortak dersleriniz duruyorken krediniz 192 olsa bile mezun olamazsınız.

 4. hocam ben sadece testleri çözüyorum ama olmuyor malesef sadece mantık sorularını doğru cevaplayabiliyorum

 5. merhaba hocam sınavda seçmeli coğrafya-1 için coğrafya 5, seçmeli tarih-2 için tarih 6 sorularını mı çözeceğiz? (çünkü:sınav kapaklarına baktığım zaman seçmeli coğrafya-1 veya seçmeli tarih-2 diye birşey yazmıyor).

 6. hocam 60 kredim var ve hiç zorunlu dersim yok 8 dönemim şuan nasıl erken bitirebilirim lise mezunu olmak istiyorum

  • Zorunlu (ortak) derslerin var olmalı. 8. dönemde olup da bütün ortak (zorunlu) dersleri vermiş olmak mümkün değil. Erken bitirmenin yolu sınav kaçırmamak (kayıt yenileme ve sınav tarihlerini kaçırmamak) ve sınavlara çalışarak girmek. Başta çıkmış sınav sorularını çözmek ve zayıf olduğun konularda konu anlatımlarını kitaptan ve internetten pekiştirmek en iyi yoldur.

  • YKS deneme sınavları alın ve denemelerde kendi durumunuzu görün. Hangi dersleri yapıp yapamadığınızı, hangi konularda ne durumda olduğunuzu görerek neye (hangi ders ve konulara) çalışmanız gerektiğini, hangilerine çalıştığınızda sonuç alabileceğiniz görün.

    • Üniversite sınavlarında sistem değişti biliyorsunuz. YKS oldu. YGS’nin yerine, TYT (Temel Yeterlilik Testi); LYS’nin yerine de AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDS (Yabancı Dil Sınavı) geldi. Siz TYT ve AYT’ye gireceksiniz herhalde. Sistem değişikliği özellikle sınavın herkes için ortak olan TYT kısmında ciddi bir değişikliğe yol açtı, mantık ve soru biçimleri köklü şekilde değişti. Bu nedenle öncelikle http://www.krkariyerrehberlik.com/yeni-sistem/ucretsi-tyt-deneme-sinavi.aspx bu sayfadaki MEB’in yayınladığı örnek TYT sınavını çözün, sonra da piyasadan kendiniz yeni sisteme tam uygun olan bir veya iki yayından TYT Denemeleri alın. (Ben yayınevi önermiyorum, siz kendiniz seçin ve sonra yorum olarak buraya memnun olup olmadığınızı yazıp bizimle paylaşırsanız sevinirim, diğer arkadaşlar da yararlanır)

     • ben suan tek şenol hocanın konu anlatım larını tavsiye edebilirim video anlatımları süper çünkü ayrıyetende şuan lise okuyan arkadaşlar youtube da ki aöl tv de de on numara konu anlatımı yapıolar her ders için özellikle tarih svdiğim için söylüyorum çok güzel kısa şifrele sayesinde en son sınavlarımdn 27 altında kredi almadım…

     • Şenol Hoca hangi branşın öğretmeni, hangi derslerde konu anlatımı var? (Matematik olduğunu gördüm, sen de daha fazla söz edebilirsin, önemli olan doğru ve yararlı bilgilendirme ile herkese yardımcı olabilmek)

 7. sayın admin testlerinizi beğenerek çözüyorum şuan ki kredim 160 ve bu dönemde seçtiğim bütün dersler seçmeli sizce bu sınavda bitirebilir miyim

  • Bitirmek senin elinde. Seçmeli derslerin sana kolay gelenlerini seçmişsindir herhalde. Çalış, bol soru çöz ve mezun ol. Hadi kolay gelsin… (Biz de sana yapamadığın sorular veya eksik olduğun dersleri yazarsan yardımcı oluruz.)

 8. merhaba hocam ben 11. sınıftan açık öğretim lisesine geçtim. kredim 160 ilk kez giricem sınava nasıl çalışıcam bilmiyorum kitapta çalıştıklarım yeterli olmuyor lütfen yardımcı olun sınava çok az kaldı.

  • Çıkmış soruları çözdünüz mü? Ders kitapları vaz geçilmezdir, ancak sadece kitaptan konu çalışarak sanki bir şey öğrenmiyormuş, öğrendikleriniz unutuyormuşsunuz gibi gelebilir. İşte bu aşamada en iyisi test çözmektir. Sitede online test olarak bütün derslerden çıkmış sınav soruları var. Bu sorularla hem kendinizi (ne düzeyde, durumda olduğunuzu) tartar hem de çalışmış olursunuz. (Sadece bu testlerle sınava hazırlananlar bile oluyor)

    • Çıkmış sınav sorularını çözebiliyorsanız, dönem sınavında çok rahat ve yüksek puanlarla geçersiniz. Endişeye mahal yok…

     • bi yakınım aöl den mezun sadece çıkmış sorulara çöz çoğunlukla aynı sorular ve benzerleri çıkıyor dedi doğrumu bu

     • Sadece demeyelim (çünkü sadece geçmek değil, bir şeyler de öğrenmek ve yüksek notlarla geçmek lazım), ancak konuları kitaptan okumanın yanı sıra mutlaka çıkmış sınav sorularını da çözün derim.

   • ben sadece lise mezunu olmak istiyorum hocam çalıştığım için fırsatım olmuyor tek amacım lise mezunu olmak en kısa nasıl olursa o kadar iyi beniim için

    • O halde öncelikle ve mutlaka açık lise çıkmış sınav sorularını çözün. Takıldığınız ya da zayıf olduğunuzu düşündüğünüz derslerde kitap ve internetten konu çalışın.

 9. Merhaba hocam.
  Kredim 178. Ve dönemim 20 ortak dersim yok.
  Yks ye nasıl başvuru yapabilirim evraklar gerekiyor bazı internet sayfalarında banknotla kayıt yaptırabilirsiniz vs yazılar var. İlk kayıt olacağı için neler lazım? Sadece tyt olarak mı kayıt yaptırmam gerek?

   • Para yatırmadan önce internette başvuru yapmam mı gerekiyor yardimci olabilir misiniz bu konuda

    • Evet, para yatırmadan önce (ilk defa ÖSYM’ye sınav başvurusu yapıyorsanız:) ÖSYM Temsilcisi olan en yakın liseye gidip başvurunuzu yapacak ve ÖSYM aday şifrenizi alacaksınız. Sonra internetten başvuru işlemlerinizi yaptıracaksınız. Sonra paranızı yatıracaksınız.

     • Evet ilk defa üniversite sınavına gireceğim 🙂 şuana kadar sadece açık lise sınavlarına girdim pek bilgi sahibi değildim açıkçası üniversite sınavları konusunda takip etseydim belki daha önce de girme şansı yakalardim tek temennim bir an önce lisemin bitmesiydi galiba 🙂 bide şöyle bi durum var 17 martta olacak açık lise sınavını veremezsem korkusu olmuyor değil ya üniversite kaydımı yaptırdıktan sonra istediğim sonucu alınca diğer sınavım yarım kalırsa yardımcı olur musunuz hocam çok ihtiyacım var gerçekten.

     • Korkunun ecele faydası yok. Çalışın, girin, elinizden geleni yapın, gerisini düşünmeyin

     • Peki hocam ben ösym merkezine gitmeden önce internetten başvuru kağıdını doldurup yanıma kimliğimi alarak mı gitmeliyim? Yoksa ilk kayıtta neler gerek?

     • Önce ÖSYM temsilciliğine (en yakın lise olabilir) gidip başvurunuzu yapın. Orada resminizi çekecekler, size internete (osym’nin aday işlemleri sitesine) giriş için gerekli numara ve şifre verilecek. Tabii sonunda oturum seçme ve ona göre ücret yatırma var. Buraya bakabilirsiniz.

 10. yks ye nasıl başvurucaz yanı bu yabancı dil oturumu varya ona kayıt yaptırmasak sorun olurmu