Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Testleri ve Konu Özetleri

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Testleri ve Konu Özetleri

Aşağıda Açık Lise 2018-2019 Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) konuları ve konu testleri yer almaktadır. Bilindiği gibi Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 dersi için Biyoloji 5 yani  ders kitabındaki 1. Ünite konularından sorumlusunuz. Biyoloji 5 ders kitabının tamamı İnsan Fizyolojisi Ünitesi içindeki 4 bölüm/konudan oluşmaktadır. Aşağıdaki linklerde Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 ve Biyoloji 5 derslerinde soru çıkacak olan 4 konu, bu konuların testleri ve en sonda tüm ünitenin değerlendirme testi yer alıyor. 

 

Denetleyici ve Düzenleyici Sistem, Duyu Organları

Denetleyici ve Düzenleyici Sistem, Sinir Sistemi ve Duyu Organları

Denetleyici ve Düzenleyici Sistem, Duyu Organları Sinir hücreleri nöron adı verilen özelleşmiş hücrelerdir. Nöronlar görevlerine göre; duyu nöronu, ara nöron ve motor nöron olarak gruplandırılır…

AÖL Seçmeli Biyoloji 1 Sinir Sitemi ve Duyu Organları Testi

AÖL Seçmeli Biyoloji 1 Sinir Sitemi ve Duyu Organları Testi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 1 Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) ..
Destek ve Hareket Sistemi

Destek ve Hareket Sistemi (Kas ve İskelet Sistemi)

Destek ve Hareket Sistemi Kemikler Destek hareket sistemi vücudun dik durmasını sağlar, iç organları korur, onlara tutunma yüzeyi oluşturur ve hareketi sağlar. İnsanda destek ve hareket..

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 2 – Destek ve Hareket Sistemi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Destek ve Hareket Sistemi Testi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 2 Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) ..

Sindirim Sistemi

Sindirim Sistemi

Sindirim Sistemi Sindirim; besinlerin yapı taşlarına kadar parçalanmasıdır. Mekanik sindirim ve kimyasal sindirim olmak üzere iki tip sindirim vardır. Mekanik sindirim besinlerin fiziksel olarak küçük parçalara ayrılmasıdır…

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 3 – Sindirim Sistemi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Sindirim Sistemi Testi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 3 Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5)..

Dolaşım Sistemi

Dolaşım Sistemi

Dolaşım Sistemi Canlının yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için besin ve oksijenin hücrelere, hücrelerde oluşan karbondioksit ve diğer metabolizma artıklarının da boşaltım organlarına taşınması gerekir. Bu taşıma işlemi dolaşım..

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Ölçme ve Değerlendirme Soruları 4 – Dolaşım Sistemi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Dolaşım Sistemi Testi

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 Dolaşım Sistemi Ünitesi Ölçme ve Değerlendirme Soruları 4 Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) ..

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Değerlendirme Sınavı

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Değerlendirme Sınavı

Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Testleri ve Konu Özetleri Anasayfası Açık Lise Seçmeli Biyoloji 1 (Biyoloji 5) Değerlendirme Sınavı Açık Lise Seçmeli Biyoloji..
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın