Açık Lise Sistemden Sınav Yeri Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sınavlar yaklaşıyor. Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak. Sınav giriş yerleri açıklandıktan sonra, sınav giriş yerinizi değiştirmeniz mümkün. Peki açık lise (AÖL ve MAÖL) sınav giriş yerinizi nasıl değiştirebilirsiniz? Aşağıda açıkladık:


8-9 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları ile ilgili AÖL Müdürlüğü facebook hesabından duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise ders seçimi yapmayanların durumu, sınav giriş yerlerinin açıklanması tarihi, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ile ilgili açıklamalar yapıldı.


acik-lise-ders-secimi-www.aol.meb.gov.trAol.meb.gov.tr adresinden isteme öğrenci girişi yapınız, sonra:

Sınava Girmek İstediğiniz Yeri (Sınav Bölgesi) Değiştirme İşlemi

1.  BİLGİ DÜZENLEME menüsü altındaki Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi seçeneğine tıklayınız.

2.  Şekil 4’te görüldüğü gibi, Sınav Bölgesi alanından sınava girmek istediğiniz yeri seçiniz.

3.  Kaydet butonuna basınız.

Aol.meb.gov.tr açık lise sınav giriş yeri değiştirme işlemi yapın:

aol_acik_lise_sinav_giris_yeri_degistirme-aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise Sistemden Sınav Yeri Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? (6 Yorum)

  1. Hocam ben ailevi bi meseleden hataya geldim normalde burda girecektim onun icin adres degisikliği yaptim. Ama şuan memlekete dönmek zorundayim ama malesef sinav irtibat bolgesinde degisiklik yapamiyorum sınava memlekette girebilir miyim sorun olur mu ?

    • Sınav tarihinden 10 gün kadar önce yedek sınav salonu duyurusu yayınlanır. O tarihte mazeretinizi koordinatör halk eğitim merkezine bildirerek bulunduğunuz ilçede sınava girebilirsiniz. Şu anda sistem üzerinden bir işlem yapamazsınız. Sınava 10 gün kala duyuruları takip edin. Size duyuruları günü gününe cep telefonunuza bildirim olarak gönderen ve çıkmış sınav sorularını çözebileceğiniz, rehberlik yapan bir uygulama tavsiye ediyorum: AçıkTercih.Com Açık Lise Test Çöz 2020-2021 Mobil Uygulaması https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciktercih.aoltestcoz

  2. Ben orduda yaşıyorum Kasım ayında İstanbul’da gideceğim sınava İstanbul’da nasıl girecegim sınav yerim ordu

    • Sınava 10 gün kala YEDEK SINAV SALON işlemleri ve Mazeretli Sınav Yeri Belirlemeler olur. Siz de o tarihte bulunduğunuz yerdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezine başvurun. E-Devletten çıkartacağınız ikametgah belgesi de yanınızda olursa daha kolay olur.

        • Düzletme için sistem tekrar açılmaz. Ancak sınava 10 gün kala yedek sınav salonu işlemleri esnasında kendi il/ilçenizdeki koordinatör halk eğitim merkezine başvurarak bulunduğunuz yerde sınava girebilirsiniz.