Açık Lise Kayıt Yenileme Ücreti Yatırma

Açık Lise Kayıt Yenileme Sınav BedeliAçık Lise Kayıt Yenileme Sınav Bedeli kaç liradır, açık lise kayıt yenileme ücreti hangi bankalara yatırılır, Açık Lise Kayıt Yenileme Sınav Bedeli dekontu saklanmalı mıdır, internet üzerinden kayıt ücreti yatırılabilir mi, kredi kartıyla kayıt yenileme ücreti yatırılabilir mi? gibi soruların cevaplarını kayıt yenileme kılavuzuna göre açıkladık.

Kayıt Yenileme Sınav Bedeli
Açık Lise 2020-2021 3. dönem Kayıt yenileme  ücreti 50 TL olup kayıt yenileyecek ve yeni (ilk) kayıt yaptıracak öğrencilerin bu ücreti  anlaşmalı bankalara ( T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye  Vakıflar Bankası) yatırması gerekmektedir.

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına
(Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli), 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

İlk kayıt Sınav Ücreti harici 5 TL ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir. İlk kayıt için yatırılan Sınav Ücreti ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için Sınav Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.


Durumum aktif görünüyor, kayıt yenileme ücreti yatıracak mıyım?

Kayıt ücretini mobil bankacılık uygulaması ile yatırma, videolu anlatım.

2022 – 2023 1. Dönem Kayıtları Başladı: Kayıt Ücreti Nasıl ve Nereden Yatırılır?

Açık Öğretim Lisesi ve Ortaokulu Kayıt Ücreti Yatırma Yolları Nelerdir?

Kayıt Yenileme Ücretini Kredi Kartıyla da Yatırabilirsiniz:

Kayıt Yenileme Sınav Bedelini İki Şekilde Yatırabilirsiniz:

Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.1- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav bedelini yatırabilirsiniz.

2- T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının internet bankacılığını kullanarak kayıt yenileme sınav bedelini yatırabilirsiniz.

Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen telefon numarasının mümkün olduğunca adaya ait olması ve doğru telefon numarası bildirilmesi zorunludur.

Kayıt yenileme sınav bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinde yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme sınav bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz.


İlk Kayıt Sınav Bedelini Aşağıdaki Şekillerde Yatırabilirsiniz:

Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.1- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile ilk kayıt sınav bedelini yatırabilirsiniz.

2- T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının internet bankacılığını kullanarak ilk kayıt sınav bedelini yatırabilirsiniz.

3- İlk kayıt sınav bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinde yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt sınav bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

Kayıt ücretini mobil bankacılık uygulaması ile yatırma, videolu anlatım.

Kayıt Yenileme Ücretini Kredi Kartıyla da Yatırabilirsiniz:

Anlaşmalı bankaların ATM’lerinden kayıt ücretini yatırma:
Ben internet bankacılığından da ATM’lerden de anlamam diyenler için:

  • Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek sıranızı alıp banka memurunun eline parayı verip (tabi yine TC Kimlik Numaranızı; ilgili halk eğitimin adını ve hesap numarasını söyleyip “AÖL 2020 1. Dönem Kayıt Yenileme” açıklamasını da yaparak) dekontunuzu alıp saklayabilirsiniz.

Kayıt ücretini yatırdığınız halde kaydınız aktif olup ders seçimi ekranınız açılmadı ise bu videoya bakın.

Kayıt ücretleri ile ilgili önemli duyuru, kimler kayıt yenileme ücreti yatıracak, kayıt ücretini online olarak kredi kartıyla nasıl yatırabilirsiniz?

Kimlerden Kayıt Yenileme Sınav Bedeli Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında şehit olanların eş ve çocuklarından, aynı mücadelede gazi olanlar ile eş ve çocuklarından,

b) Şehitlerin eş, çocuk, kardeş, anne ve babasından, gazilerin ise kendisi ile eş, çocuk, anne ve babasından,

c) Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar ile İstiklâl Madalyası verilmiş olanlardan,

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenlerden,

e) Cezaevinde tutuklu veya hükümlü olanlardan,

durumlarını belgelendirmek şartıyla kayıt yenileme bedeli alınmayacaktır.

Söz konusu belgelerin fotokopileri alınacak ve üzerine “aslı gibidir” ibaresi yazılarak sisteme tarandıktan sonra öğrenci dosyasına konulacaktır.

Açık Lise 2020-2021 3. dönem kayıt işlemleri başladı!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Kayıt Yenileme Ücreti Yatırma (4 Yorum)

  1. Kayıt yenileme ücretini kredi kartıyla yatırdıktan sonra dekontu biryere göndermemiz gerekiyor mu? 2 gün önce ödedim fakat ders seçemiyorum.

    • Dekont göndermeye gerek yok. Eğer öğrencinin TC kimlik numarası doğru yatırıldı ise bir kaç gün içinde açılır. Değilse elinizdeki dekontun numarası ve tarihi ile 4440632’yi arayın