Halk Eğitim Merkezleri isteyene mezun olabilirlik yazısı verecek

12 yorum
2.952

AÖL Müdürlüğü duyurdu: Açık Öğretim Lisesi öğrenciler için Halk Eğitim Merkezleri isteyene mezun olabilirlik yazısı verecek

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü bir duyuru ile HEM’lerin mezun olma aşamasına gelen öğrencilere istedikleri takdirde mezun olabilir yazısı vermesi için bir duyuru yayınladı ve “mezun olabilirlik yazısı” örneğini yayınladı.

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

(……………. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü)

Sayı     :

Konu    : Öğrenim Durumu

İLGİLİ MAKAMA

 

T.C. Kimlik No    : …………………

Öğrenci No            : …………………

Adı                         : …………………

Soyadı                    : …………………

Baba Adı               : …………………

Anne Adı               : …………………

Doğum Yeri          : …………………

Doğum Tarihi       : …………………

Alanı/Bölümü       : …………………

 

Yukarıda açık kimliği yazılı          …………………    …………………, yazımız tarihi itibariyle Açık Öğretim Lisesi  ALAN YOK alanında kayıtlı öğrencimiz olup, zorunlu dersi ………………………….., toplam dönemi ………, toplam kredisi ise …………’dir.

Açık Öğretim Lisesinin mezuniyet şartlarına göre, zorunlu derslerinin tamamını başarmış ya da muaf olarak, toplam kredisinin en az 192 (yüz doksan iki), toplam döneminin en az 8 (sekiz) olması gerekmektedir.

Yukarıda kimlik bilgileri verilen …………………    …………………, ek sınav açılması ve açılacak olan bu ek sınava katılarak, sınav sonuçları açıklandığında mezuniyet şartlarını tamamladığı takdirde mezun olabilecek durumdadır.

Açık Öğretim Lisesi, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı uzaktan eğitim yöntem ve tekniklerini kullanarak, Ders Geçme ve Kredili Sistemle eğitim-öğretim hizmeti sunan tam bir ortaöğretim kurumudur.

Bu yazı adı geçenin isteği üzerine verilmiştir.

Bilgilerinize arz/rica ederim.

 

Ad Soyadı

Müdür

 

Duyuruda: “Öğrencilerimizin talep etmeleri halinde ‘’Mezun Olabilirlik Yazısı ‘’ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince düzenlenebilecektir.” denildi ve ilgili yazının indirileceği link verildi.

 

‘’Mezun  Olabilirlik Yazısı’’ linki için tıklayınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Sevgili Açık Liseli Arkadaşlar, Açık Lise Sınav Soruları ve Testleri yenilenen sitemizle ve Aralık 2018 sınav soruları dahil olarak yeniden yayına başlamıştır. KR Açık Lise: AçıkLiseSınavSoruları.com ve AçıkTercih.Com

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Halk Eğitim Merkezleri isteyene mezun olabilirlik yazısı verecek (12 Yorum)

 1. SINAVA HAZIRLANIYORUM. ÜNİ SINAV KAYITLARI İÇİN MEZUN OLABİLİRLİK YAZISI ÇIKARACAĞIM ANCAK 90 KREDİM VE ÜNİVERSİTE SINAVLARI ÖNCESİ, ÖNÜMÜZDEKİ 2. DÖNEM KAYIT YENİLEMEYİDE SAYARSAK 5 DÖNEMİM VAR. BU SENE MEZUN OLABİLME İHTİMALİM VAR FAKAT DÖNEM KISMINDA SIKINTI YAŞAYABİLİR MİYİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM EĞER MEZUN OLAMASAM BİLE Kİ OLABİLİRİM DE ÜNİVERSİTE SINAVINA GİREBİLİYOR MUYUM ÖNÜMÜZDEKİ SENE, SENE SONU SINAVLARINA DA GİRECEĞİM. MEZUN OLABİLİRLİK YAZISINI ALABİLİYOR MUYUM ?

  • Toplam döneminizi ve yaşınızı (3. dönem sınavlarına girip giremem açısından) yazarak sorunuzu sorsanız daha kesin konuşabiliriz.
   Tahminen toplam döneminizin en az 6 olduğu ve yaşınızın en az 18 olduğunu varsayarak 2019 YKS’ye girmeniz ve Aralık 2019 sınavlarına kadar mezun olmanız mümkün diyebiliriz.
   Mezun olabilirlik yazısı YKS başvuruları için gerekli değil. Siz YKS’ye girip bir üniversite kazandığınızda üniversiteye ön-kayıt yaptırarak başlıyorsunuz. Aralık sınavında (veya daha erken) mezun olduğunuzda “Çıkma (Geçici Mezuniyet) Belgelerini alarak” (daha sonra diploma) üniversiteye vermeniz yeterli oluyor.

  • Yatırımdan kastettiğiniz nedir? [Hangi alana yatırım yapacaksınız? Yatırım yapılacak sektöre göre yatırım maliyetleri değişir. ]

   Açık Lisede ücret kayıt yenilemede söz konusu. O da değişmezse 35+5= 40 lira. Kast ettiğiniz başka bir şey ise sorunuzu tekrar yazın.

 2. merhaba son sınav tarihleri doğrumu 1. dönem ocakta başlıyor sanırım sınavlar ben kıbrıstan katılacağım sınavlara

  • Mezun olabilirlik yazısı sadece üniversiteyi kazanan ve ön kayıt yaptıracaklar için verilir. Siz de üniversiteye kayıt yaptıracaksanız olabilir.