Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi U. E. Alan Dersleri Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Online Testleri burada.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Çıkmış Sınav Soruları ve Online Testleri aşağıdaki bağlantılarda:…

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ALAN Dersleri Dönem ve Kredileri:

Alan Dersleri / Dönemi12345678
Temel Dini Bilgiler11
Siyer22
Fıkıh22
Dinler Tarihi22
Akaid11
Kelam22
İslam Kültür ve Medeniyeti22
Osmanlı Türkçesi11
ALAN DERSLERİ TOPLAM11551166AOİHL Temel Dini Bilgiler

AOİHL Temel Dini Bilgiler için yukarıdaki başlığa tıklayın. Temel Dini Bilgiler dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 1 ve 2.inci dönemlerde (9. sınıf) okutulan 1’er kredilik iki dersten oluşmaktadır.AOİHL Siyer Online Testleri

AOİHL Siyer Online Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Siyer dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 3 ve 4.inci dönemlerde (10. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL İmam Hatip Fıkıh Testleri

AOİHL İmam Hatip Fıkıh Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Fıkıh dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 3 ve 4.inci dönemlerde (10. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL Dinler Tarihi Testleri

AOİHL Dinler Tarihi Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Dinler Tarihi dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL İslam Tarihi Testleri

AOİHL İslam Tarihi Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. İşlam Tarihi dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 2018-2019 / 1. dönemden itibaren yerini İslam Kültür ve Medeniyeti dersine bırakmıştır. Önceki yıllarda kaydolan ve İslam Tarihi dersinden halen sorumlu olanlar yukarıdaki başlığa tıklayarak eski dönem testlere ulaşabilir.

 

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi İslam Kültür ve Medeniyeti Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi İslam Kültür ve Medeniyeti Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. İslam Kültür ve Medeniyeti dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Akaid dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 5 ve 6.ıncı dönemlerde (11. sınıf) okutulan 1’er kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Kelam Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Kelam Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Kelam dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

AOİHL Akaid ve Kelam Online Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid ve Kelam 1 Online Testi 1

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid ve Kelam 2 Online Testi 1

 

Açık Lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı Dersi Testleri için tıklayın!

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Online Testleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Şubat 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi U. E. Alan Dersleri Testleri (77 Yorum)

 1. admin bey iyi günler birşey sormak istiyorum ben gelecek dönemki zorunlu derslerimin yanında seçmeli ders seçmek zorundayım ya matematik fizik kimya gibi dersler seçmek yerine hepsini sözel seçsem olur mu mesela bu
  dil anlatım 7-8=4kredi
  türk.edeb-8=3 kr.
  dikab7-8=2 kr
  ing.8=4kr
  trafik ve ilk.7-8=2kr
  seçmeli dil anltm. 5-6-7-8= 12 kr
  temel dini b. 5-6-7-8 = 8 kr
  sonuç olarak 35 kr oluyor öteki dönemde ful sözel seçeceğim ki hala geçemiyoum ek sınava girme zorunluluğum oluyor uzun lafın kısası sözel s.eçsem tm mf gibi alan olmadığı için sıkıntı olur mu acaba sağolun

  • Lisede ne okuduğunuzun YGS-LYS’deki puan türü ve bölümler bir etkisi yok (Sadce meslek lisesi mezunlarına belirli bir kaçar bölümde ek-puan var). Alan ayrımı temelde tamamen kaldırıldı. Lisede sözel okuyup (kazanabilirseniz) üniversitede tıp tercih etmeniz mümkün

   • her aydınlattığınızda biraz daha inanıyorum kendime açık liseden mezun olup açık anadolu üniversitesinden adalet okumak istiyorum ve inanıyorum aölde okuyup kimse yapamam dememeli devlet daha çok olanak sunuyor teşekkürler

    • Aynen Büşra. Karar veren ve vaz geçmeyen amacına ulaşır. Allah’a inanır gibi inanabilirsin buna; Allah rahman ve rahim. Allah’a akıllıca ve inançla çalışanın karşılığını vereceğini söylüyor. O (aziz ve celil olan) vaadinden dönmeyendir.

  • Bu soruyu yüz yüze dersleri gördüğün okuldaki öğretmenlerine sorarak cevabını bize de yazar mısın?

 2. açıktan okuyanlar 7 ocakataki sınavdan derslerin hepsini geçtiği takdirde bir daha sınava girerlermi.

  • Evet, mezun oluncaya kadar yılda en az iki defa (18 yaşına girince 3 defa) kayıt yenileme yaptırmanız ve sınavlara girmeniz gerekir.

 3. admin siz e.b. misiniz.yoksa başka birimi mahzuru yoksa isminizi yazar mısınız. (Adminin notu: İsim istemediğimiz için yazdığınız ismi kısalttık)

  • E.Bilgin’le bir alakamız yok. İsim yazamayız, bir kaç öğretmen arkadaştan hangimiz müsait olursa sorularınıza o cevap veriyor.

 4. 7 0cakta sınava girdim sınavdan sadece islam tarihinden 35 almam sonucu bu dersten muaf gözüküyorum.okula 2. dönem kayıt işlemlerini ve ders seçme işlemini yapmak için gittim fakat hoca ders seçemedi neden diye sordum.sınav sonuçlarım dan hepsinden geçtiğim için imam hatip bütün dönemlerini vermişsin sen sadece okula yüz yüze eğitime gelcen ve dışarda bir daha sınava girmicen çünkü sen imam hatip bütün dönem derslerini verdin dedi.şimdi ben bi daha sınava girmicemmi böyle birşey olabiliyormu.

  • Muhammed, canım kardeşim, sen şimdi okuldan hocanın senin durumunu görerek sana söylediklerine inanmıyor; senin durumunu görmeyen bir insandan onay istiyorsun. Şüphen varsa hocana açıkca söyle, anlamadığın bir şey varsa da hocana açıkça sor. Ben ne diyim sana?

 5. açık lise imam hatipteki zorunlu dersler nelerdir.ben bir tek islam tarihinden 35 aldım oda muaf gözüküyor.muaf ne demektir

 6. imam hatip açık tan okuyanlar sınav olduğu zaman her sınavda aynı sorularmı soruluyor.mesela mart da 2. sınav var 1. sınavdaki soruların aynısı mı çıkacak

  • Hangi tarih soruları: İslam Tarihi mi? Tarih mi? İnkılap Tarihi mi? Çağdaş Türk Tarihi mi? Ve kaçıncı test? Sorunuzu daha net sorarsanız zevkle yardımcı olurum.

 7. cumartesı gunu benımde sınavım var ve testlerden hazırlanmaya calısıyorum meslek lısesı okuyorum acıktan ve tum derslerde mı aynı 9 dogru yapılırsa gecmıs olunuyo

 8. Gecenin körü (saat 03:31) Birincisi Admin Azmi’ne hayran kaldım.İkincisi Muhammed Aydın yorumların çok eğlenceli devamını bekliyorummmm. :)))) (Bu arada site çok iyi Admin ellerine sağlık)

 9. 7 ocakta TEMEL DİNİ BİLGİLER 1 ALAN
  FIKIH 1 ALAN KARŞILAŞTIRMALI DİNLER TARİHİ_1 ALAN
  İSLAM TARİHİ 1 ALAN
  KELAM 1 ALAN
  SİYER-1 bu derslerden sınava gircem yukardaki testlere çalışsman sınavı geçeriyim.yani bu testlerden mi çıkacak sorular