Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölümleri

17 yorum
67.166

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının en çok sordukları sorulardan birisi de “Mesleki Açık Lisede hangi alan dal ve bölümlerin bulunduğu”dur. Özellikle iş ve meslek garantili olan Adalet, Tapu Kadastro, Ebelik, Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyenliği gibi Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinin Açık Lisede var olup olmadığı en çok sorulan sorulardır.

Bu sorulara genel olarak ve Türkiye çapında bir cevap vermek maol.meb.gov.tr adresinden yapılacak bir sorgulama ile mümkün olabilir. Biz belli başlı bir kaç il-şehir düzeyinde cevap verdik. Aşağıdaki bağlantıları izleyerek Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir gibi bir kaç şehirdeki meslek ve teknik meslek liselerinde Mesleki Açık Öğretim Lisesi için hangi alan/dal/bölümlerden kaçar kişilik kontenjan ayrıldığını günümüz itibariyle görebilirsiniz.

MAÖL ALAN/DAL/BÖLÜM OKUL KONTENJANLARI 2016-2017

(Bu tablo ilerieyen günlerde güncellenebilir, son duruma bakmak için tablonun altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.)

mesleki-acik-ogretim-lisesi-bolumleri-2016

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ALANLARA GÖRE MEZUNİYET KREDİSİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alan/Kol/Bölümü Kontenjan Sorgulama için tıklayın!

Açık Meslek Lisesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Alanı Ders Çizelgesi ve Mezuniyet Kredisi

MAÖL İmam Hatip Programı Haftalık Ders Programı

MAÖL Bölümlere Göre Haftalık Ders Çizelgeleri ve Mezuniyet Kredileri

MAÖL Çocuk Gelişimi Bölümü mezuniyet kredileri, kaç kredi ile mezun olunur!

MAÖL Alan-Okul Kontenjanlarını Eylül 2015 itibariyle Ankara Merkez ilçeler bazında güncellendi. Bu linki takip ederek il ve ilçelerde bölümlere göre hangi okullarda kontenjan olduğunu görebilirsiniz. Yine www.maol.meb.gov.tr adresinden en son güncel durumla ilgili sorgulamayı da bu linki takip ederek yapabilirsiniz.

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölümleri (17 Yorum)

 1. Merhaba duz lıseden mesleki acık ögretıme gecmek ıstıyorum.samsunda ıkamet edıyorum meslekı acıkogretımde bızım bulundugumuz bolgeye gore hangı branslar mevcuttur. Bulgı verırsenız sevınırım. Saygılar..

  • Samsun’da (veya herhangi bir il ve ilçede) hangi mesleki açık öğretim alanları için kontenjan var olduğunu öğrenmek için buraya tıklamanız ve açılan sayfada il / ilçe seçimini yapmanız yeterli.

 2. Mesleki Açık Öğretim Lisesi alan/dal/bölümleri arasında sağlıkla ilgili bir bölüm var: Yaşlı Bakım Hizmetleri. Ancak bu bölümün hangi şehirlerde ve hangi okullarda kontenjanının var olduğu her öğretim yılı değişebildiği için son durumu http://aolweb.aol.meb.gov.tr/yykurum_kontenjan.aspx bu sayfadan sorgulamanız lazım. Biz bir kaç şehirde ve sadece bir iki okulda bulunduğunu belirtelim, güncel durumu siz o sayfadaki listelere bakarak görün. Zaten kendisi İstanbul’da ikamet eden bir öğrenci için Konya’daki Yaşlı Bakım bölümü kontenjanlı okulun bir yararı olmayacaktır. Kendi okuyabileceğiniz şehirler bazında listeleme yaparak görmeniz en doğrusu.

 3. çoook amaçsız olmuş ben bilgi arıyorum hiç bir site yeterli bilgi verememiş azcık ögrenci gibi düşünüp yeterli bilgi ilave ediniz lütfen ..

  • Öncelikle yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Bu sayfa şu anda Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Dal/Bölüm Kontenjanları Ankara 2015-2016 bilgisini içeriyor. Hangi bilgiyi aradığınızı yazarasanız ilave edebiliriz. Ayrıca AÖL Sistemi ve Sınavları ile ilgili daha detaylı bilgileri http://www.aciklise-dershanesi.com adresinde bulabilirsiniz.

 4. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Harita Tapu Kadastro Alanı Haritacılık bölümü mesleki açık lise (maöl) öğrencileri için kaç kontenjan ayırdı, cevap için yukarıdaki tabloya bakabilirsiniz.

 5. Bahçelievler 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Hasta Bakımı alan/kol/bölümü ankara’da hangi meslek liselerinde var? Cevap yukarıdaki tabloda. Polatlı ve Çankaya’da var.

 6. Sağlıkla ilgili açık meslek lisesi’nde hangi bölümler var, arayanlar için ankara’daki bölümler ve kontenjanlarını bulmak artık çok kolay.

 7. Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuar Hizmetleri Alanı kontenjanı olan okul. Araynalar için yukarıdaki tablodaki “Bul” kutucuğuna “Laboratuar” yazmanız yeterli.