Açık Lise 3. dönem sınavlarına kimler katılabilir, kayıt yenileme ve sınav tarihleri 2017!

92 yorum
6.630

Açık Lise 3. dönem sınavlarına kimler katılabilir, kayıt yenileme ve sınav tarihleri 2017!

Açık Lise 3. dönem kayıt yenileme ve sınav takvimi aşağıda yer alıyor. Takvimdeki tarihler sadece kayıt yenileme ve sınav tarihlerini göstermiyor, aynı zamanda 3. dönem sınavlarına kimlerin katılacağını belirlemede de bu tarihler etkili. Buna göre:

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri: 08-18 Mayıs 2017

3. DÖNEM SONU SINAVLARI: 01-02 Temmuz 2017

tarihlerinde yapılacak.


7-8 Temmuz 2018 tarihindeki 3. dönem Açık Lise sınavlarına kimler girebilir?


Peki 3. dönem sınavlarına kimler girebilir? Kimler kayıt yenileme yaptıracak?

Bu konuda kural sınav tarihi itibariyle 17 yaşını doldurmuş ve 18 yaşından gün almış olmak. Kuralı AÖL Müdürlüğü 2. dönem sınav sonuçlarını açıkladığı duyuruda bir kez daha hatırlattı:

01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Buna göre:

01 Temmuz 2000 ve daha önceki bir tarihte doğmuş olan açık liseliler 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme yaptırarak  3. dönem sınavlarına girebilecekler.

3. Dönem sınavları 1 – 2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

Sıra No

Yapılacak İş ve İşlemler

Tarihleri

14

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri

08-18 Mayıs 2017

15

Sınav giriş yeri değişikliği için dilekçe ve mazeretlerini belirten belgelerle, ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen 12-22 Haziran 2017 tarihleri arasında başvurmanız lazım.

III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması

29 Haziran 2017

16

III. DÖNEM SONU SINAVLARI

01-02 Temmuz 2017

17

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı II. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması

31 Temmuz 2017

 

 

 

 

 

 

AÖL 3. Dönem sınav ve kayıt yenileme tarihleri yukarıda:

01 Temmuz 2000 ve daha önceki bir tarihte doğmuş olan açık liseliler 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında kayıt yenileme yaptırarak  3. dönem sınavlarına girebilir.

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Doğru soru sormak, doğru cevaplara ulaşmanın ilk koşuludur. Yorum yazın, soru sorun, cevaplayalım.


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise 3. dönem sınavlarına kimler katılabilir, kayıt yenileme ve sınav tarihleri 2017! (92 Yorum)

 1. merhaba
  28,28,2000 doğumluyum ve 21 nisandaki sınava çok hasta olduğum için giremedim ve 10 kredilik bir dersim kaldı.3. sınava girmiş olmam bu sene üniversiteye gitmem ve mezun olmamda bir sorun teşkil etmez değil mi?

  • Sorun olmaz. Eğer bir üniversiteyi kazanır ve kayıt yaptırırsan önemli olan Aralık 2018’e kadar lise diplomanı üniversiteye ibraz edebilmen. Temmuz’daki 3. dönem sınavı veya Eylül-Ekim gibi yapılan Ek Sınavda veya Aralık başında yapılan sınavda mezun olman mümkün. Hepsi de üniversiteler için kabul oluyor (en azından geçen yıla kadar oldu.)

  • Evet doğum tarihi .. Temmuz 2001 öncesi olanlar (siz de) 3. dönem sınıavına girebilirsiniz. Önümüzdeki hafta 2017-2. dönem sınav sonuçları ile birlikte 3. Dönem kayıt yenileme tarihlerinin açıklanacağını tahmin ediyoruz. Duyuruları takip edin. Kayıt yenileme tarihlerini kaçırmayın

   • açık öğretim lisesi ek sınava kayıt olma şartlarına baktığımda 17 yaşını ve 8.dönemi doldurmayanların kayıt olamayacağı yazıyordu ben henüz 17 yaşındayım ve 4.dönemimdeyim nasıl olacak anlayamadım ?

    • Melike Hanım, 3. dönem sınavı farklı, EK sınav farklıdır. Siz hangisini soruyorsunuz? Bir de yaşınız ve toplam döneminizi birlikte yazarak sorunuzu sorun. Soru yarım gelirse bizim vereceğimiz cevap doğru olamaz.

     • karıştırmışım herhalde kusura bakmayın ben 3.sınavdan bahsediyordum geçen dönem kayıt olmak istedim bankaya parayı yatırmaya gittim ve kabul etmedi o yüzden sordum şu an şartlarım uygun mu 3.sınava kayıt olabilmem için ?

     • Melike hanım şartlarınızın uygun olup olmadığını bilmek için şartlarınızı da yazmanız lazım (doğum tarihi ve toplam döneminiz gibi).
      Önceki mesajınızda belirttiğiniz doğum tarihine bakarak 3. dönem sınavına girebileceğinizi söyleyebilirim.

  • Akşam saatlerinde veya en geç yarın sabah saatlerinde açıklanacak. Şu an üzerinde çalışılıyor.

   • 3. dönem sınavları için sınav günü 18 yaşından gün almış olmak yeterli. Siz 17 yaşında olacaksınız, yani 18 yaşından gün almış olacaksınız, siz 3. dönem sınavına girebilirsiniz.

 2. Merhaba 21 nisanda telafi sınavı yapacaklarmis bende gireceğim acaba bir onceki kitapciklari mi kullancaklar 2. Dönemin kitapcigini

  • Evet katılabilirsiniz, geçen yıllardaki şarta uyuyorsunuz, 3. dönem sınavı ile ilgili bir değişiklik olmazsa siz girebilirsiniz. Kayıt yenileme tarihini kaçırmayın, duyuruları takip edin

 3. İyi günler.Cevap anahtarları 21 nisandan önce açıklanır mı?Nolursunuz aydınlatırmısınız?

 4. Merhaba. Benim dönem sayım 9 ve kredim 263 zorunlu ders olarak 4 dersim kaldı ve ikinci dönem sınavına girip çıktım. Eğer bu dersleri bu dönem veremezsem 3.döneme girip verirsem bu sene üniversiteye gidebiliyor muyum

  • Evet, bu dönem veremezseniz Temmuz’daki 3. dönem sınavında veya Eylül’deki Ek sınavda hatta Aralık ayındaki sınavda vererek mezun olabilirsiniz ve üniversiteye kaydınız ile ilgili sorun yaşamazsınız. MEB ve YÖK arasında her yıl bir ortak karar çıkartılıyor ve bütünlemeye kalan, tek derse kalan öğrencilerin üniversiteye kayıtları ön-kayıt olarak alınıp Aralık ayı sonuna doğru kesin kayda dönüştürülebiliyor.
   Bu anlattıklarım sizi fazla rahat davranmaya itmesin; her durumda kayıt ve sınav tarihlerini iyi takip etmek ve sınavlara çalışarak girmeyi ihmal etmeyin.