7-8 Temmuz 2018 tarihindeki 3. dönem Açık Lise sınavlarına kimler girebilir?

41 yorum
25.810

7-8 Temmuz 2018 tarihindeki 3. dönem Açık Lise sınavlarına kimler girecek? Kaç yaşında olanlar 3. dönem sınavları için kayıt yenileme yaptırabilir? Açık Lise 3. dönem sınavlarına kaç doğumlular katılabilir, kayıt yenileme ve sınav tarihleri 2018!

3. dönem Açık Lise sınavlarına kimler girebilir?

Kesin ve son bilgi:

Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerimizden 6 Temmuz 2001 ve daha önceki doğumlular kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır.

Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar III. Dönem sınavına katılamaz.

Kaynak: Açık Lise 3. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu

Açık Lise 2017- 3. dönem kayıt yenileme ve sınav tarihleri aşağıda tabloda. Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi‘ndeki tarihler sadece kayıt yenileme ve sınav tarihlerini göstermiyor, aynı zamanda 3. dönem sınavlarına kimlerin katılacağını belirlemede de bu tarihler etkili oluyor. Buna göre:

 

Erteleme, ertelemeyi getirebilir!

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri: 24 NİSAN – 14 MAYIS 2018 tarihlerinde yapılacak görünüyor. Görünüyor diyoruz, çünkü 2. dönem sınavlarının 2 hafta ertelenmiş olması, hem 2. dönem sınav sonuçlarını açıklama tarihini, hem de 3. dönem kayıt yenileme tarihlerini kaydırmaya-ertelemeye yol açabilir. Duyuruları takip etmekte fayda var. Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!

Bu yıl 3. DÖNEM SONU SINAVLARI: 07-08 Temmuz 2018

tarihlerinde yapılacak.

Peki 3. dönem sınavlarına kimler girebilir? Kimler kayıt yenileme yaptıracak?

Bu konuda kural sınav tarihi itibariyle 17 yaşını doldurmuş ve 18 yaşından gün almış olmak. Kuralı AÖL Müdürlüğü 2016 2. dönem sınav sonuçlarını açıkladığı duyuruda bir kez daha hatırlatmıştı. Geçen yıl 1 Temmuz 2000’den önce doğanlar 3. dönem sınavına katılabilmişti. Bu yıl (2018 Temmuz’da) ne olacak:
07-08 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş, 18’inden gün almış silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Buna göre:

06 Temmuz 2001 ve daha önceki bir tarihte doğmuş olan açık liseliler 7-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında kayıt yenileme yaptırarak  3. dönem sınavlarına girebilecekler.

 1. Dönem sınavları 7 – 8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!

 

9 AÖL, MAÖL, AÖİHL 2. DÖNEM SONU SINAVLARI

DİKKAT: 2. Dönem Sınav tarihi değişti, sınavlar 31 Mart – 1 Nisan 2018’e ertelendi.

Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!
10 Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2. Dönem Sınav Sonuçlarının İnternette yayınlanması. 04.05.2018
11 Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri  Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!
12 Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Ders Seçme ve Sınav İrtibat Merkezi Belirleme (Sınava Girmek İstediği Yer) İşlemleri  Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!
13 Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi III. Dönem Sınav Giriş Yerlerinin İnternette Yayınlanması.  Açık Lise 2017-2018 İş Takvimi Güncellendi! 3. Dönem Kayıt Yenileme ve Sınav Tarihleri Açıklandı, Güncel Takvim için tıklayın!
14

AÖL, MAÖL, AÖİHL 3. Dönem Sınav Tarihleri:

7 – 8 TEMMUZ
2018
15 Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Sınav Sonuçlarının İnternette Yayınlanması. 31 TEMMUZ
2018

AÖL 3. Dönem sınav ve kayıt yenileme tarihleri yukarıda, buna göre son olarak:

07 Temmuz 2001 ve daha önceki bir tarihte doğmuş olan açık liseliler 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Açık Lise  3. dönem sınavlarına girebilir.

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


7-8 Temmuz 2018 tarihindeki 3. dönem Açık Lise sınavlarına kimler girebilir? (41 Yorum)

  • 3. dönem sınavına girmek için doğum tarihiniz müsaitmiş, ancak kayıt yenileme yaptırdınız mı? Kayıt yenileme ücretini yatırıp kayıt yenilemenizi yaptırmadıysanız sınava giremezsiniz.

  • Başvurular Aralık sonu veya Ocak başında yapılır. ÖSYM temsilciliği olan size en yakın liseden başvurunuzu yapar ve bankaya başvuru ücretinizi yatırırsınız. Zor değil, günü gelince bir kaç aşamada halledilecek bir işlem. Siz YKS başvuru tarihini takip edin, edin derken zaten bütün ülke çapında t.v., radyo, gazete, internet sitelerinde duyuru yapılır.

 1. Merhaba size cok merak ettigim bir konuyu sormak istiyorum…
  Aol unuverste sinavinda orgun egitim veren okullardaki kisilerin girdigi sinavla aynimi oluyor unuverste sinavi

  • Evet. Her yıl tüm lise türleri için tek üniversite sınavı yapılıyor. Bu yıldan itibaren adı YKS oldu. Her liseli aynı sınava giriyor ve aynı sorulara cevap veriyor.

  • Şu anki sisteme göre bir sıkıntı yok. İleride mevzuat değişirse bile siz bu yıl mezun oldunuz diyelim, bu yılın şartlarına göre kazanılmış haklarınız hukuken korunur. (Kazanılmış hakkın hukuken korunmasının ne demek olduğu bir örnek ile açıklıyorum: Meslek liselilere üniversite sınavlarında ek puan verme uygulaması 2012 Mart ayında kademeli olarak kaldırıldı. Ancak Mart 2012 ve öncesinde Meslek Lisesinden mezun olan veya o tarihten önce kayıt yaptırıp çok sonra mezun olanların bile halen ek puan hakkı var.) Tıpkı bu örnekte olduğu gibi ileride açık lisesi mezunlarına bazı kısıtlamalar getirilse bile sizi etkilemez.
   Son bir nokta:
   Biz yukarıda hukuki boyutunu açıkladık. Ancak işveren tercihleri ve sosyal prestij olarak farklılıklar her zaman olabilir. Fen lisesi mezunu ile açık lise mezunu bir tutulmayabilir.
   Tabii işin bir de üniversite boyutu var. Hukuk Fakültesinden veya Boğaziçi Üniversitesinden mezun bir açık liseli, Çemişgezek Üniversitesi’nden mezun bir fen liseliden her zaman daha prestijlidir.
   Yukarıdaki izahatten de anlaşılacağı üzere vak’a ile ilgili değerlendirmeler zaman, mekan ve kişiden bağımsız ve mutlak olmaktan uzaktır. En iyisi mi siz kendi kişisel çabanız ve çalışmanızla ne yaptığınıza, ne yapabileceğinize odaklanın.
   Akşam akşam konuşturdunuz beni yine, şurada Akçura’nın Ulum ve Tarih’ini kıraat etmek varken bir ton gevezelik ettim ya, konuşturmayın beni kardeşim. 🙂

  • Evet, 1 ek sınav her yıl yapılıyor. Geçen yıllarda 2. ve hatta 3. ek sınav yapıldığı da olmuştu. Son yılda (2017’de) ek sınav 1’e düştü.

  • Girebilirsiniz, kayıt yenileme için 25 MAYIS son gün. Kayıt yenileme ücretini acil yatırın. Yoksa hakkınızı kullanamazsınız.

 2. Merhaba unuverste sinavina giris icin sartlar neler
  Donemi 8 olan vede mezun olmabilecek durumda olan herkez girebiliyormu