Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 Online Test 3

9 yorum
5.032

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8 Online Test 3 (9 Yorum)

  1. merhaba ben açıkögretim lisesinde okuyorum. izmir balçovada ikamet ediyorum. kayıt yenilemeyi yaklaşık 2.5 hafta önce yaptım,dün aklıma birşey takıldı açıkögretim sistemimde dönem bilgilerime baktığım zaman normalde kayıt kurum adı balçova halk eğitim yazması gerekirken; ‘BAKANLIK / MERKEZE BAĞLI TAŞRA Açık Öğretim Lisesi (808388)’ diye bir şey yazıyor.Sizce bu normal midir? (7 eylül 2017 de ilk kayıt olduğum zaman kayıt kurum adı balçova halk eğitim merkezi yazıyor).

    • Bu defa ilk kayıt değil, kayıt yenileme yaptırdığın ve sadece bankaya para yatırdığın için olabilir. Önemli olan kayıt yeri değil, sınav merkezindir. Sınav merkezin İzmir yerine Ankara değilse sorun yoktur.

  2. Merhabalar. Açık öğretim lisesine bu dönemin başında geçiş yaptım ve geçiş yaptıgığım zaman kredim zaten 198 idi. Zorunlu 5 ders verildi bunları geçtim ve şu an 209 kredim var. Fakat mezun olabilmem için son sınıf yani “8 inci” dersleri de vermem gerekiyormuş. Dil anlatımdan muaf olmamak şartı ile edebiyat gibi bir dersten geçemezsem tekrardan sınava girmem gerekir mi? yoksa o dersin kredisini saymayıp o dersi yok sayma gibi bir şans var mı

    • Ortak dersleri geçerseniz mezun olursunuz. Geçemezseniz 2 defa daha sınava girmek zorundasınız. Toplamda 3 kere sınava girip geçemezseniz muaf olarak (Dil ve Anlatım 8 hariç) yine mezun olabilirsiniz. (Dil ve Anlatımdan muaf olunamaz, geçmeniz şart)
      Bu işi uzatmadan bitirmenin yolu o ortak dersleri bu dönem geçerek mezun olmak.