AOL Dil ve Anlatım 7 Online Testleri 2

7 yorum
10.498
Bu içeriği sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Lütfen buradan kayıt olun yada üye girişi yapın.FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

8-9 Aralık 2018 sınav soruları ile ilgili duygu, düşünce, yorum ve katkılarınızı aşağıya yorum olarak yazıp paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


AOL Dil ve Anlatım 7 Online Testleri 2 (7 Yorum)

    • Küçük bir müdahalede bulunduk, şimdi bir daha bakabilirsiniz, uyarı için teşekkür ederiz…

  1. bu arada yapanın eline sağlık site çokişime yaradı. açık lise sınavı var haftasonu beş altı dersin teslerini burdan çözdüm. çözmeye devam çözdükçe öğreniyorum. beş altı test çözünce yapılamayacak ders yok. açık lise burada biter inşallah.

  2. Bence o soru abartma. Tezat ve diğer seçenekler zaten sanki ne olduğunu bilmediğiniz şeyi işaretlemeyin der gibi osmanlıca türkçesi verilmiş. sadece doğru cevap oaln abartma günümüz türkçesi ile verilmiş.

  3. Dövüşüyorduk Üç Şehitlerimizde Zorluyordu derya gibi düşman Attığım boşa gitmiyordu Lüzumsuzdu nişan. (Fazıl Hüsnü Dağlarca)
    Burada hangi edebi sanatın bulunduğu sorulmuş. Bu şiirde “tezat” (yani karşıtlık veya çelişki) değil, “Abartma” (eski adıyla Mübalağa) var. Dövüşülen düşmanın sayısı abartılmış; “düşman o kadar çoktu ki,nişan almaya bile gerek yoktu” diyor. Bu da abartma(mübalağa)dır. Dövüşenler şehitler değil: “Üç Şehitlerimizde” derken kastedilen şehitler değil, bir yerdir (dikkat edin bir yer adı şehitlerin baş harfi de büyük).

  4. dil ve anlatım 7 test 2 soru 6 cvp tezat alması gerekmiyor mu? çözdüğüm diğer testerde tezat doğru cvp çıkıyor çünkü şehitlerle dövüşülmez