Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?

30 yorum
13.884

“Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım?”, “Açık Lise kitaplarındaki hangi ünitelerden sorumluyuz 2017” soruları ders seçimini yapan ve ders notlarını halk eğitimlerden alan öğrencilerin sorduğu en önemli sorular. Aşağıda bu soruya cevap vermeye çalıştık. Ancak yine de sorusu olanlar yorum bölümünden sorularını (ders kitabının adı ve dönemi ve kendi dönemleriyle birlikte yazarsa cevaplayabiliriz.

Açık Öğretim Ders Kitapları Değişti 2018-2019

Açık Lise 2018-2019 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?

 

Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesi: Açık Lisede hangi seçmeli ders için hangi dersin kitabına çalışmak gerekiyor? Örneğin Seçmeli Tarih 1 seçen bir açık lise öğrencisi sınava hazırlanmak için hangi dersin kitabına çalışacak ve hangi dersin sorularını çözecek? Seçmeli dersler için kullanılacak kitapların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.


Açık Öğretim Lisesi Ders Notları

Açık Lise Ders Notları Kitap İçerikleri: Hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görmek için buraya tıklayın!


Açık Öğretim Lisesi kitapları genellikle tek dönemlik kitaplar biçiminde basılmıştır, bu nedenle çok fazla kafa karışıklığı olmaz. Açık liseli arkadaşlar örneğin Dil ve Anlatım 5 seçti ise Dil ve Anlatım 5 kitabı zaten tek dönemlik bir kitap olduğu için sorun olmaz. Ancak bazı kitaplar iki dönemliktir, işte bu tür kitaplar söz konusu olduğunda kafa karışıklığı başlayabiliyor. Aşağıda iki dönemlik (normal liselerin bir yıllığı) kitaplarının konularına göre hangi ünite ve konularına hangi ders için çalışacağınızı açıklamaya çalıştık.

Biyoloji 3-4

Evrensel Yayınları Biyoloji 10 ders kitabının 1. Ünitesi Biyoloji-3; 2. ve 3. Ünitesi Biyoloji-4 dersi içindir.

Biyoloji 5-6 
KÖK-e Yayınları Biyoloji 11 ders kitabının 1. Ünitesinden 2.Ünitesindeki “Destek ve Hareket Sistemi”ne (Sayfa 161) kadar olan kısım Biyoloji 5; 2.Ünitesindeki “Destek ve Hareket Sistemi”nden kitabın sonuna kadar olan kısım Biyoloji-6 dersi içindir.
Fizik 1-2 
MEB Yayınları Fizik 9 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Fizik-1; 4. ve 5. Ünitesi Fizik-2 dersi içindir.Fizik 3-4 
Ada Yayınları Fizik 10 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Fizik-3;
3. ve 4. Ünitesi Fizik-4 dersi içindir.
Fizik 5-6
Dikey Yayınları Fizik 11 ders kitabının 1. Ünitesi Fizik-5; 2. Ünitesi Fizik-6 dersi içindir.
Kimya 1-2 
MEB Yayınları Kimya 9 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Kimya-1; 3. ve 4. Ünitesi Kimya-2 dersi içindir.
Kimya 3-4 
MEB Yayınları Kimya 10 ders kitabının 1. ve 2. Ünitesi Kimya-3; 3. ve 4. Ünitesi Kimya-4 dersi içindir.
Kimya 5-6
Evrensel Yayınları Kimya 11 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Kimya-5; 4. 5. ve 6. Ünitesi Kimya-6 dersi içindir.Matematik 1-2
Not: Pasifik Yayınları Matematik 9  ders kitabının ilk üç konusu (Kümeler, Denklem Ve Eşitsizlikler, Fonksiyonlar) Matematik 1, son dört konusu (Üçgenler, Vektörler, Veri, Olasılık) Matematik 2 dersi içindir.
Matematik 3-4
Not: Anadol Yayınları Matematik 10 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Matematik-3; 4. ve 5. Ünitesi Matematik-4 dersi içindir.
Matematik 5-6
MHG Yayınları Matematik 11 ders kitabının 1. 2. ve 3. Ünitesi Matematik-5; 4. 5. ve 6. Ünitesi Matematik-6 dersi içindir.
Hz. Muhammed´in Hayatı 1-2
Not: 1-2-3. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 1 kitabının,
4-5-6. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 2 kitabının konularıdır
Hz. Muhammed´in Hayatı 3-4
1-2-3. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 3 kitabının,
4-5-6. üniteler Hz. Muhammed´in Hayatı 4 kitabının konularıdır.
 Temel Dini Bilgiler 1-2
1-2-3. üniteler Temel Dini Bilgiler 1 kitabının,
4,5,6 ve 7. üniteler Temel Dini Bilgiler 2 kitabının konularıdır.

Açık Öğretim Lisesi Ders Notları ana sayfası için iki ayrı resmi sayfa var:

1 .Açık Öğretim Okulları Ders Kitapları linki, tıklayın!

2. AÖL Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Lise Ders Kitapları için tıklayın!

Hangi kitaptan hangi konuya çalışacağım diyenler sorusunu yorum bölümüne yazabilir.

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Açık Lise Hangi Kitaptan Hangi Konuya Çalışacağım? (30 Yorum)

  • AÖL kitaplarından nereye kadar sorumlu olduğunuz, içinde bulunulan öğretim yılının dönemi ile ilgili değil; sizin seçtiğinizin dönemi ile ilgilidir. Örneğin, 7-8 Temmuz’da 2017/ 3. dönem sınavına gireceksiniz. Ancak siz diyelim ki Türk Edebiyatı 2 ve Dil ve Anlatım 4 seçtiniz. Bu durumda Türk Edebiyatı ve Dil Anlatım 3’e çalışmak olmayacağı gibi…
   Sonuç:
   Seçtiğiniz derslerin dönem numaralarına bakarak hangi dersten hangi kitabın hangi ünitelerinden sorumlu olduğunuzu görebilirsiniz.

 1. Admin şimdi burda biyoloji 1 tarih 1 cografya 1 temel dini bilgiler 1 falan yok onların hangi ünitesine çalışcağımı nerden anlayabilirim


    • Tek dönemlik olan bütün kitapların tamamından sorumlusunuz. Sadece örgün eğitimle aynı olan ve sınıf (9. sınıf, 10. sınıf gibi) kitaplarının yarısından (belli ünitelerinden) sorumlu olunuyor.

 2. İyi günler hocam.
  Aolde okuduğum dönem : 16
  Toplam dönemim: 20
  Zorunlu ders sayım : 0
  Kredim : 178
  Bu sene mezun olabilir miyim acaba?
  Diğer bir sorum. Bu dönem 35 kredilik seçmeli ders seçtim. Seçtiğim derslerden bir tanesi seçmeli coğrafya 2.( Coğrafya 6 ders kitabından yararlanıyorum) bu ders kitabından hangi ünitelere kadar sorumluyum? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • Coğrafya 6’nın tamamından sorumlusunuz. 11. sınıf Coğrafya ders kitabı diyorsanız: MEB Yayınları Coğrafya 11 ders kitabının 1.2.3. ve 4. Bölümleri Cografya 5; 5.6.7.8. Bölümler Coğrafya 6 dersi içindir. Ders kitap içerikleri ve sorumlu olduğunuz üniteleri görmek için buraya tıklayın!

 3. Selamlar admin ben 9.sınıfım ilk sınavlara girmedim yeni kayıt oldum kitaplarmın birkaçı eksik onu alıcam fakat benim beyin alev aldı ben şimdi nereye çalışıcam bütün kitaplardan bazı kitaplar ince bazıları 9.sınıf kitaplarıyla aynı hangi üniteden sorumluyum seçmeli temel dini 1 var diğerleri bütün herkezin ortak girdiği kitaplar ben şimdi bütün kitabımı bitirecem

    • Halk Eğitime mi? Bu soruyu kitapları aldığınız Hak Eğitim Merkezine sorarsanız daha kesin/doğru cevap alabilirsiniz.

     • Hayır ben yeni kitaplarımı aldımda 1 2 tanesi eksik sizde dedinizki bu sayfada açık lise ders kitaplarının pdfsini indirebilirsiniz verdiğiniz sitedeki kitaplar geçen senenin 2018 kitapları ne zaman gelir oraya bendeki kitaplar farklı

     • Kitaplar her yıl değişmez; her yıl bazı kitaplar değişir, çoğunluk geçen yılla aynıdır. Her bir ders kitabı, Talim Terbiye Kurulu (TTK) tarafından 5 yıl süreyle basılması, dağıltılması ve okutulması için onaylanır. Dolayısıyla geçen yıl basılanlar TTK tarafından geçen yıl onaylanmışsa daha 4 yıl değişmeyecektir. Önceki cevapta verdiğimiz linkin dışında direk AÖLMEB’in linkini veriyorum: buradan da bakabilirsin. En son durum burada da önceki verdiğim linkte de aynı.

 4. coğrafya 11 kitabı 2 dönemlik,seçmeli coğrafya 2 dersi için kullanıyorum 2. dönem mart sınavında hangi konulara çalışacağımı pek anlayamadım. 5 ve 6. dönem kitabı da coğrafya 11. cevaplarsanız sevindirirsiniz. ayrıca inkılap tarihi ve atatürkçülük 1 ve 2 ders notlarının tamamından mı sorumluyuz öğrenmek istiyorum. şimdiden teşekkürler

 5. Merhaba, bende liseye yeni kayıt yaptırdım derslerim otomatik seçildi. Bana verilen bu kitapların ünitelerinin tümünden mı sorumluyum bu mart sınavında. Mesela matematik 1 kitabı verildi, bu kitabın tamamından mı sorumluyum.yoksa yarısından, iki ünitesinden falan mı. Teşekkürler

  • Kayıttan sonra ders seçimi yapacaksınız. Seçtiğiniz derslerin kitaplarını Halk Eğitimden alarak veya internetten indirerek ve çıkmış sorularını çözerek çalışacaksınız.
   Kayıt ve ders seçimini yapmadınız mı?

 6. merhaba 2017 2018 açık ogretıme kayıt oldum ve 9. sınıfım ilk sınava girmedim 2. sıvada neler cıkcak bılmıyorum hangı konulara çalışmam gerek ?

 7. Ben aol de 9 dayim yani yeni basladim sinavda hangi derslerden sorumluyum hanfi uniteler cikcak acil yardimbedin

  • Yeni başlayanlar eğer daha önce hiçbir lisede de okumamaışsa 1. dönemlerinde olur. Dolayısıyla 1. dönem derslerinden Mart ayında sınava gireceksiniz. Mart’taki sınavlar sizin için 1. Dönem; 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİDİR.
   Siz sisteme öğrenci girişi yapın ve “DÖNEM DERSLERİ”nden 2017- 2. dönemi seçin. Karşınıza bu dönem (Mart!Ta) sınavına gireceğiniz bütün dersler çıkar(yanlarındaki dönem numaralarına dikkat edin).
   Bu yaptığım açıklamaları dikkatlice okuyun ve adım adım uygulayın. Sorunuz olursa yine buradan yazın.

 8. Ben 2.donem okuyorum ingilizce ve din dışında ki ortak derslerin kitaplarında 10.Sınıf yazıyor bu kitapları tamamından mi sorumluyum yoksa bir kısıtlama varmı acil yardıma ihtiyacimvar
  L

  • Deniz işte yukarıdaki yazı tam da senin soruna cevap içeriyor. Sistemde görünen 2017 2. dönem derslerine göre yukarıdaki açıklamalara bak. (Ya da buraya ders isimlerini dönem numarası ile yazarsan ben hangi kitaba çalışacağını söyleyebilirim.)