2 Ekim Ek Sınav Başvuru Tarihleri Açıklandı

19 yorum
3.783

Açık Lise 2. Ek Sınavı 2 Ekim 2016’da, Başvuru ve ders seçme tarihleri www.aol.meb.gov.tr’de nihayet açıklandı. Ek sınav başvuruları 25-27 Eylül’de

Ek Sınav Başvuru Tarihleri

Ek Sınav 02 Ekim 2016 Pazar günü yapılacaktır.Toplam dönemi 8 ve üzeri olan, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif, donuk veya silik olan öğrencilerden, Açık Öğretim Lisesi için mezuniyetine en fazla 35 kredi kalan, Mesleki Açık Öğretim Lisesi için ise mezuniyetine en fazla 44 kredi kalan öğrencilere ek sınav hakkı verilmiştir. Sınav 02 Ekim 2016 Pazar günü iki oturum olarak ANKARA‘da yapılacaktır. Sınav başvuruları ve ders seçme işlemleri 25-27 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankalara 30 TL yatırılarak yapılacaktır.

Ek Sınav Hakkı Verilenlerde Aranan Şartlar

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı programına kayıtlı olup toplam dönemi 8 ve üzeri olan, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif, donuk veya silik olan öğrencilerden, Açık öğretim Lisesi için mezuniyetine en fazla 35 kredi kalan, Mesleki Açık Öğretim Lisesi için ise mezuniyetine en fazla 44 kredi kalan öğrencilere ek sınav hakkı verilmiştir.

Sınav 2 Ekim 2016 Pazar günü 2 oturum olarak Ankara’da yapılacaktır.

Sınav başvuruları için ayrıca duyuru yapılacaktır. Lütfen duyuruları takip ediniz.

Bakan oluru için tıklayınız.

FavoriteLoadingÇözdüklerime Ekle
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Admin'in Notu: Arkadaşlar. çözdüğünüz testlerle ilgili yorum yazarak bize çalışmamızda yol gösterin. Hangi dersten test eklenmesini istediğinizi, hangi testleri çözdüğünüzü kendi adınız veya nickname'inizle yorum yazarak belirtirseniz sevinirim.

Ücretsiz Online TYT Deneme Sınavı:


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


2 Ekim Ek Sınav Başvuru Tarihleri Açıklandı (19 Yorum)

 1. Oğuzhan çok teşekkür ederim benimde sadece dil ve anlatım 7 kaldı bilgilerin rahatlattı beni çok sağol ınşallah mezun oluruz

 2. Arkadaşlar merhaba hepiniz için geçerli bir bilği vermek istiyorum öncelikle bu sınava girmek için 30 tl bankaya para yatırmak gerekiyordu ziraat bank. garanti bankalarına bi iki banka daha vardı suan isimlerini hatırlayamıyorum bu sınava gırmek için ögrencilik durumunuz yanı kayıt yenıleme yapmaya gerek yok ama gecemezsenız giripte otomatikmen ikinci dönem sınavlarına kalırsınız çünkü kayıt yenıleme olmadıgı için 1. dönem sınavlarına giremezsiniz ama bu sınava gırmek için dedıgım gibi 30 tl yatırdıktan sonra MAOL yazarak ögrencı şifrenizle kendi hesabınıza girin zaten orada bi buton göreceksınız kayıt yenıleme ve ders secme die oraya tıklayarak dersınızı secebilirsiniz en son yorumu yapan bayan arkadaşım MERYEM benımde 1 tane dersım kaldı mezun olmak için gircem mecbur dil anlatım 7 benımki sende gir mezun ol inşaallah ŞURA ALTUNSOY evet para yatıracaksın şimdilik aklımagelenler bunlar arkdaslar sorusu olan varsa yardımcı olmak isterim ve bu arada bugün yanı 00.00 saat itibari ile ders seçimi hala yapabilirsiniz tabi 30 tl yatırdıysanız.

 3. Acaba parayi hangi bankaya yatiriyoruz ve nasil ve bu sınav için yapılan kayıtla kayıt yenilenmiş oluyorumu bilgilendirebilirmisiniz Teşekkürler şimdiden.

  • Bu sınav için yatırılan para “EK Sınav” içindir. Eğer mezun olamazsanız (2016/1. dönem) kayıt yenileme için ayrıca para yatırmanız gerekir. Bunun için ayrıca duyuru yayınlanır (ve muhtemelen kayıt yenileme için ek süre verilecek)

  • Merkez ilçelerinde olur.Başvuran öğrenci sayısına da bağlı. Yenimahalle, Çankaya, Keçiören, Mamak, Altındağ gibi…

 4. 44 kredi diyorlar ama benim mezun olmam için kalan kredim 45. 1 krediye takılmazlar girebilirim diye tahmin ediyorum ama genede aklımda bir şüphe var. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Sorunu baştan güzelce sorabilir misin? Kim 44 kredi diyor, ne için 44 kredi diyor? Tahminim sen 2. ek sınava girecek bir mesleki açık lise öğrencisisin. Kayıt parasını yatırabiliyorsan sınava da girebilirsin. Yarın deneyip gör, bize de yazarsan seviniriz.

 5. ya ben şimdi bunu yeni ögreniyorum 19’nda para yatırdım ama ek sınav parası degil kayıt yenileme onu ordan aktaramıyorlar mı yeniden mi para yatırcam.